СКОК УВИС: Топић шеста, Рокавец девета
СРПСКЕ представнице у финалу скока увис на Светском јуниорском првенству у Најробију, забележиле су одличне резултате. Ангелина Топић се пласирала на шесто место, док је Зорана Рокавец завршила као девета.
Фото: АСС
Победила је Наталија Спиридонова из Русије са скоком од 1.91 метар, док је другу позицију заузела Мари-Тереза Енгондо из Швајцарске са два центиметра мање. Треће место припало је Стилијани Јонаиду са Кипра са скоком од 1.87 метара.
Ангелина Топић је прескочила 1.84 из првог покушаја да би затим три пута рушила на 1.87. Претходно је једном рушила на 1.80 метара.
Зорана Рокавец последње је прескочила висину од 1.80 метара и то из првог пута, док је на 1.84 метра три пута рушила што је било довољно за девето место.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КО ЋЕ У ЕВРОПУ? Гент и Генк бију битку за место у Лиги конференција
ОБРАЧУН два белгијска великана на "Планет груп арени" (18.30) одлучиће о томе ко ће идуће године заузети место у трећем најјачем УЕФА такмичењу.
31. 05. 2026. у 07:30
СТИГЛИ БАГЕРИ НА МАРАКАНУ: Почело је! (ВИДЕО)
Најновије вести из Црвене звезде тичу се - важних инфраструктурних радова.
01. 06. 2026. у 14:58
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (1)