ПОЧЕЛО ЕП ЗА ОДБОЈКАШИЦЕ: Бугарска максимална, Турска победила после преокрета

18. 08. 2021. у 22:43

ЕВРОПСКИ првенство за одбојкашице почело ја утакмицама Бугарска - Грчка и Турска - Румунија.

Изненађења на старту такмичења није било, пошто су улоге фаворита оправдали Бугарска и Турска.

Грчка није била достојан ривал на овој мечу, поражена је са максималних 3:0 (25:20, 25:15, 25:19). Доминација Бугарки се огледала у томе да ривалкама ниједном нису дозволиле да пређу 20 поена у сету.

Са друге стране Турска је изгубила један сет од Румуније - 3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:17). Изабранице Ђованије Гвидетија су изгубиле први сет, али су остатак дуела одиграле фуриозно и што је најважније за њих победом почеле Европско првенство.

На крилима распуцане Ебрар Каракурт која је меч окончала са 21 поеном и 57 одсто нападачке успешности Турска се домогла тријумфа и није дозволила изненађење.

Подсетимо, актуелне шампионке Европе - одбојкашице Србије сутра крећу у одбрану трофеја, утакмицом против Босне и Херцеговине од 17 сати.