АДРИАНА ДРУГА У ЕВРОПИ! Млада српска бацачица копља освојила сребро на ЕП у Талину

Г. К.

18. 07. 2021. у 20:36

ДРУГО сребрно одличје засијало је на грудима младих српских атлетичара на ЕП у естонском Талину. После Иване Илић, која је пре три дана освојила друго место у трци на 100 метара, јуче је и Адриана Вилагош (17) у дисциплини бацање копља постала вицешампионка Старог континента са пребачених 60,44 метара у првој серији.

Адриана Вилагош / Фото САС

Боља од девојке из Малог Иђоша била је Гркиња Елина Ценко, која је копље бацила 61,18 метара, док је бронза припала такмичарки из Финске, Ани Линеи Аланен (54.80). Овај успех наше атлетичарке добија још више на тежини ако се зна да је остварен против две године старијих ривалки.

Такође, последњег дана такмичења у финалу скока увис су се нашле две наше репрезентативке - Ангелина Топић и Зорана Рокавец.

Прва је са прескочених 1,83 метра такмичење завршила на осмом месту, док је Рокавец стигла до девете позиције са четири центиметара слабијим скоком.

Златна медаља је отишла у руке Брит Верман из Холандије, сребро Рускињи Наталији Спиридоновој, а треће место домаћој узданици Елизабети Пихеловој.