ДРУГИ ДАН БАЛКАНИЈАДЕ У АТЛЕТИЦИ: Српска репрезентација до сада освојила осам медаља (ФОТО)

Ј.И.

27. 06. 2021. у 13:59

ПРВЕНСТВО Балкана у атлетици за сениоре и сениорке, које је окупило више од 400 атлетичара из 19 земаља, завршава се вечерас у Смедеревској тврђави. Надметања су почела у 10.30 а трају до 20 часова.

Српска репрезентација, првог дана надметања у суботу, освојила је укупно осам медаља - два злата, четири сребра и две бронзе.

Подсетимо, званичном отварању Балканијаде присуствовали су председник Европске атлетике, Добромир Карамаринов, председник Српског атлетског савеза, Веселин Јевросимовић, председник Локалног организационог одбора Светског атлетског првенства у дворани Београд 22 и потпредседник Балканске атлетике, Слободан Бранковић, као и градоначелник Смедерева, Јован Беч.

Балканијада је једно од најмасовнијих атлетских такмичења, а биће својеврсна припрема за организацију Светског атлетског дворанског првенства, које се одржава у Београду у марту 2022. године.