ТИЈАНА БОШКОВИЋ ВЕРУЈЕ У УСПЕХ НА ОИ: Јапан увек срећан

Слободан Крстовић

19. 06. 2021. у 21:02

ТИЈАНА Бошковић више воли да прича на терену, него да даје бомбастичне изјаве.

ТИЈАНА БОШКОВИЋ ВЕРУЈЕ У УСПЕХ НА ОИ: Јапан увек срећан

FOTO: M. Vukadinović

Најбоља одбојкашица Европе је умерени оптимиста уочи Олимпијских игара у Токију, свесна да су међу фаворитима, али и не жели да обећава победничко постоље.

- Драго ми је што смо на припремама сви веома мотивисани и што једва чекамо да дође 24. јула када ћемо стартовати на олимпијском турниру. Сигурно је да ће ово лето бити велики изазов за нас, јер 10 дана по завршетку Игара почиње ЕП, које се игра у Београду - истиче Бошковићева.

Српкиње су актуелне европске и светске првакиње, пре пет година у Рију освојиле су олимпијско сребро, тако да их многи виде на трону...

- Због свих резултата које смо постигле протеклих година многи нас оправдано сврставају међу фаворите за медаљу у Токију. Али, ја стварно не волим да причам о медаљи пре такмичења. Оно што знам и у шта верујем је да ћемо сигурно дати све од себе. Користићемо сваки дан да научимо нешто ново и бићемо на висини задатка када то буде најпотребније - подвлачи Тијана.

Прва звезда Србије верује да ће им Јапан и овог пута бити срећан.

- Од када сам ја у репрезентацији увек смо се враћали са медаљом из Јапана. Надам се да ће тако бити и овог пута - оптимизам греје Бошковићеву.

Сјајна одбојкашица верује да се једногодишња пауза због пандемије корона вируса неће одразити на нашу селекцију.

- Ми смо екипа која игра дуги низ година заједно, тако да нам није сметало што смо прескочили прошлу сезону - каже узданица Езачибашија.

РАДУЈЕ СЕ ДУЕЛУ СА СЕСТРОМ

ЕП У Београду биће спефично за Тијану Бошковић, јер је Србији један од ривала и БиХ, за коју игра њена сестра Дајана.

- Искрено, баш се радујем нашем сусрету. Имале смо прилике да одмеримо снаге на клупском нивоу, сада ћемо и на репрезентативном. Драго ми је што ће она бити у Београду, што ћемо моћи да се дружимо, тако да ће то бити једно лепо искуство. И наши родитељи ће моћи да гледају њу и мене и да навијају за обе у исто време - каже Тијана.

Наше даме неће имати прилику да се на прави начин припремају за ЕП, које почиње 10 дана по завршетку Олимпијских игара. А код куће, природно, желе највише.

- Сигурно је да ће бити тешко и незахвално за нас спортисте. И ЕП је веома важно за нас. Али, како нама, тако и осталим селекцијама, које ће играти на ОИ. Ми ћемо покушати да искористимо тих 10 дана да се аклиматизујемо и будемо максимално спремне - истиче Тијана.

Због тога наша најјача селекција није играла Лигу нација у Риминију, већ комбинована.

- Искрено се надам да је то била добра одлука, јер смо сви завршили клупску сезону неколико недеља пре старта Лиге нација, тако да нам је одмор био неопходан. С друге стране, драго ми је што су неке млађе играчице добиле прилику да се покажу на међународној сцени. Поносне смо на њих како су играле. Биле су храбре, зреле, чак и боље него што смо очекивали. Мислим да резултат није био приоритет, већ да стекну искуство - каже Бошковићева.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: Нероазури не би смели имати проблема против ривала са дна табеле

ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: "Нероазури" не би смели имати проблема против ривала са дна табеле

ЗАНИМЉИВА трка за Скудето могла би да добије нову димензију већ на отварању 22. кола Серије А, када водећи Интер у петак увече на "Сан Сиру" (20.45) дочекује Пизу, екипу која се налази на претпоследњем месту табеле.

23. 01. 2026. у 09:40

ГРОБАРИ У ШОКУ, ДЕЛИЈЕ У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!

"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!

Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.

22. 01. 2026. у 19:38

Коментари (0)

ТО ЈЕ НЕМАЧКА СРАМОТА Шредер: Ми смо криви што је Русија окупирана у два светска рата