ПРВО ЗЛАТО ЗА СРБИЈУ! Српски парастрелац Драган Ристић шампион Параолимпијских игара у Паризу!
Српски репрезентативац у парастрељаштву Драган Ристић освојио је златну медаљу на Параолимпијским играма у дисциплини Р9, микс, 50 метара, ваздушна пушка, лежећи став, класа СХ2.
Foto: Profimedia
Ристић је данас у финалу ПОИ у Шаторуу погодио 250,2 круга.
Друго место освојио је Владимер Чинтчараули из Грузије (248,2), док је трећи био Британац Тим Џефери (227,8).
Ово је прва златна медаља за Србију на ПОИ у Паризу.
Србија је на овим Играма до сада укупно освојила пет медаља.
Подсетимо, српска парастонотенисерка Борислава Перић-Ранковић обезбедила је раније данас медаљу, пошто је изборила пласман у полуфинале у класи WС4 у сингл конкуренцији. Перић-Ранковић ће се 7. септембра у полуфиналу састати са Кинескињом Јинг Жоу.
Борислава Перић-Ранковић је пре неколико дана у пару са Надом Матић освојила сребро у женском дублу.
Српски парастонотенисер Митар Паликућа освојио је бронзу у класи МС5 у сингл конкуренцији, док је параатлетичар Небојша Ђурић стигао до сребрног одличја у бацању кугле на Играма у Паризу.
Бонус видео: Невиђени детаљи са дочека српских олимпијаца у Београду
Препоручујемо
ТЕНИСКИ СВЕТ У ЧУДУ! Роџер Федерер зачепио уста Рафаелу Надалу због Новака Ђоковића
04. 09. 2024. у 08:20
БОРА ТО СЕБИ НИКАДА НИЈЕ ОПРОСТИО! Велики звездаш певао химну Партизана, а ево и зашто
04. 09. 2024. у 09:40
ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: "Нероазури" не би смели имати проблема против ривала са дна табеле
ЗАНИМЉИВА трка за Скудето могла би да добије нову димензију већ на отварању 22. кола Серије А, када водећи Интер у петак увече на "Сан Сиру" (20.45) дочекује Пизу, екипу која се налази на претпоследњем месту табеле.
23. 01. 2026. у 09:40
"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!
Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.
22. 01. 2026. у 19:38
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)