ДИВНА ВЕСТ ИЗ ПАРИЗА! Митар Паликућа освојио бронзу на Параолимпијским играма

Дарко Николић
Дарко Николић

03. 09. 2024. у 13:38

Српски парастонотенисер Митар Паликућа освојио је бронзану медаљу у класи МС5 на Параолимпијским играма у Паризу.

ДИВНА ВЕСТ ИЗ ПАРИЗА! Митар Паликућа освојио бронзу на Параолимпијским играма

ФОТО: Параолимпијски комитет Србије

Иако је у полуфиналу изгубио, а поражен је од Ченга Минга Чиха из кинеског региона Тајван резултатом 11:3, 15:13, 11:7, сам улазак у полуфинале донео је одличје нашем параолимпијцу.


Паликућа је освојио другу стонотениску медаљу за Србију на овогодишњим ПОИ, пошто су претходно Нада Матић и Борислава Перић Ранковић стигле до сребрног одличја.


Минг Чих ће се у финалу састати са Томијем Урхаугом из Норвешке, који је данас у полуфиналу победио Алија Озтурка из Турске са 11:8, 11:7, 11:6.

Митар Паликућа на Параолимпијским играма Париз 2024 / ФОТО: Параолимпијски комитет Србије

Tekst potpisa


Наши парастрелци Јелена Пантовић и Ласло Шурањи без финала 


Репрезентативци Србије у парастрељаштву Јелена Пантовић и Ласло Шурањи нису успели данас да изборе пласман у финале у дисциплини пушка тростав 50 метара класа СХ1 у појединачној конкуренцији на Параолимпијским играма.


Шурањи је у Шатеруу у мушкој конкуренцији у квалфикацијама освојио 11. место са 1.148 кругова. Најбољи резултат у квалификацијама имао је Јинхо Парк из Јужне Кореје (1.179).


Пантовић је у квалификацијама у женској конкуренцији у дисциплини пушка тростав 50 метара класа СХ1 освојила 14. место са 1.146 кругова. Прво место у квалификацијама освојила је Швеђанка Ана Бенсон (1.175).
 

Бонус видео: Невиђени детаљи са дочека српских олимпијаца у Београду

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.

07. 12. 2025. у 10:00

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)

Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан декласирана од Црне Горе. Боља екипа заслужено иде даље, али уз не мали скандал.

07. 12. 2025. у 19:40

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)