ЗНАМ НА ШТА АЛУДИРАТЕ, АЛИ... Богдан Богдановић у сузама поручио: Поносан сам на саиграче

Ђ. Самоиловић

08. 08. 2024. у 22:57

СРБИЈА је у невероватној завршници поражена од Сједињених Америчких држава у полуфиналу Олимпијских игара резултатом 95:91. Уплакан је Богдан Богдановић напустио терен, а после је отворио душу.

ЗНАМ НА ШТА АЛУДИРАТЕ, АЛИ... Богдан Богдановић у сузама поручио: Поносан сам на саиграче

FOTO: Tanjug/AP

Поражена је Србија од Америке, али је јасно да је цео свет имао прилику да види да је Србија земља кошарке, те да нашу репрезентацију не чини само Никола Јокић. Богдан Богдановић је изашао сузних очију пред камеру РТС. 

- Тежак пораз. Ја сам поносан на саиграче и момке. На начин на који смо се борили. До краја... Нисмо одустали и можемо да будемо поносни. Помогло нам је искуство с њима на припремама, нисмо смели да дозволимо оне изгубљене лопте и контре које су пресудиле. Поносан сам, борили смо се, тактички и тимски. Имали смо их и онда за два минута просули десет разлике.

 рекао је Богдановић, па додао:  

- Немамо за чиме да жалимо, могли смо да победимо, али је тежак пораз. Исто је кад изгубиш 2 или 20. Победник иде даље, треба да будемо поносни на ове момке и идмео даље. Шта је ту је, такав је жреб, мислили смо да ћемо их добити у полуфиналу, радили смо на томе и сањали.

Упитан је шта је превагнуло у мечу. 

- Одиграли смо најбоље могуће, могли смо да сачувамо још коју лопту, упутимо шут. Они су своје шутеве погодили, чували лопте. Знам на шта алудирате, није то на нама да о томе говоримо. 

Следи Србији борба за бронзу, против Немачке. 

- Треба да покажемо карактер и подигнемо се после овога.

О расправи са Леброном рекао је... 

- Покушавамо да се мотивишемо на разне начине. Знамо начин на који они комуницирају, па да им уђемо у главу мало, рекао је Богдановић. 

БОНУС ВИДЕО: МЛАДИЋ ИЗ БЕОГРАДА СВУДА УЗ СРБИЈУ: Филип са урнебесном мајицом пружа подршку ''орловима'' и у Лилу 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИЋЕ ГОЛОВА НА СЕНТ ЏЕЈМСИСУ: Њукасл мора напасти грађане ако мисли да се поново нађе у финалу

БИЋЕ ГОЛОВА НА "СЕНТ ЏЕЈМСИСУ": Њукасл мора напасти "грађане" ако мисли да се поново нађе у финалу

ЊУКАСЛ и Манчестер сити укрстиће копља вечерас на "Сент Џејмсис парку" у првом мечу полуфинала ЕФЛ купа. Ово је обрачун актуелног освајача и клуба који жели да врати трофеј у своје витрине после неколико година паузе, тако да би требали гледати сјајан полуфинални двомеч.

13. 01. 2026. у 06:30

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (0)