''НИСМО НАВИКЛИ ДА ИГРАМО ПРЕД ТАКВИМ НАВИЈАЧИМА!'' Тренер Лугана пред дуел са Партизаном
Фудбалери Партизана и Лугана одмериће снаге од 20 часова у оквиру трећег кола Лиге Европе, а тренер швајцарске екипе Матије Крочи-Торти изнео је очекивања пред овај дуел.
FOTO: EPA
- Сутрашњи меч је веома важан. Знамо да ако желимо да идемо напред у Европи, апсолутно морамо да покушамо да победимо у предстојећем двомечу. Оно што смо урадили против Фенербахчеа само нам је дало свест да можемо да играмо на одређеним нивоима, али сада је дошло време да дођемо до победе. Покушаћемо да дамо све од себе знајући да се у сваком случају суочавамо са екипом значајном у европском фудбалу, која је имала 15-минутни пад против Динама из Кијева, што је угрозило труд и пласман у наредну фазу квалификација. Али то је тим који је већ победио у три од три утакмице у првенству, тако да ће сутра увече бити веома тежак тим и противник - рекао је тренер Лугана.
Према речима Матије Крочи-Тортија, Партизан је скаутиран од утакмица у Москви, па све до мечева које је играо у домаћем првенству.
- Пажљиво смо пратили првенствене тестове против Локомотиве и Динама из Москве, члан стручног штаба је дошао да прати последња два меча шампионата Србије, а пратили смо и мечеве против Динама из Кијева. Постоје фудбалери који су већ играли у прошлости у Швајцарској, као што су Калулу (у Базелу, прим. аут.) и Ђорђе Јовановић. Ипак, мислим да се Партизан више ослања на тимску игру, иако има добре офанзивце. Морамо да будемо веома опрезни јер праве добре позиције у нападу и да бисмо победили у овом двомечу мораћемо да будемо добри у блоковима. Њихови офанзивни маневри су на веома добром нивоу.
Гости из Швајцарске су свесни и у суперлативима говоре о атмосфери која их очекује на стадиону Партизана.
- Свесни смо атмосфере у Београду и морамо бити спремни за то. Нисмо навикли да се такмичимо у таквим условима, пред таквим навијачима. Можда не знате, али у Швајцарској никада не играмо на нашем стадиону, али имамо среће што имамо навијаче који долазе да нас бодре до Туна. Ипак, дешавало се да на трибинама буде много више присталица другог тима, као што се десило са Фенербахчеом. Зато не можемо да спекулишемо, нити да рачунамо на фактор навијача. У позицији смо да не можемо да правимо калкулације, већ морамо да се ослонимо само на сопствене могућности и што боље припремимо за сутрашњи меч. Једина предност коју можемо да имамо у реваншу је то што се игра на вештачком терену, на коме смо спремнији да играмо од Партизана - искрено ће Матија Крочи-Торти.
БОНУС ВИДЕО: ПАРИЗ У СРПСКИМ ТРОБОЈКАМА: Срби се у великом броју окупили због кошаркаша
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом
У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.
07. 12. 2025. у 10:00
ЗАПАД У ШОКУ! Владимир Путин слави, ово је чекао од 2022!
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... ствари се мењају. И то више не полако. А најновија вест - обрадовала је руског председника, Владимира Путина, јер се његов омиљени спорт враћа на велика, међународна врата, са све руским обележјима.
08. 12. 2025. у 15:15
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)