ФАВОРИТИ КАО БЛИЗАНЦИ: Звезда и Будућност на истоветан начин славили у првим мечевима полуфинала плеј-офа
ПОЛУФИНАЛНИ фаворити начинили су сигуран први корак ка пласману у финале плеј-офа АБА лиге. Црвена звезда је тријумфом над Игокеом (76:61) стала на праг седмог учешћа у завршним борбама за титулу, Будућност је у дуелу са Морнаром, такође, искористила предност домаћег терена (97:88) и повела у серији која се игра на две победе.
Кармајкл и Ноко Фото КК Црвена звезда
- Екипа Игокее је била одлична у првом полувремену. Прецизна и одбрамбено и нападачки, погодила велики број тројки - анализира први меч тренер црвено-белих Дејан Радоњић. - У другом смо поправили одбрану, постепено градили резултат и дошли до контроле утакмице и победе. Без дилеме, очекује нас тежак меч у петак у Лакташима. Тек је 1:0 у серији, ништа још није готово. Наравно, одмах почињемо да се припремамо за другу утакмицу, покушаћемо да искористимо ових неколико дана на најбољи начин.
Први полуфинални меч ових ривала био је одраз у огледалу њиховог другог у лигашком делу сезоне.
- Одиграли смо добро тридесетак минута и у претходној и у овој утакмици - каже тренер "игоса" Драган Бајић. - Разлог пораза је пад концентрације у последњој четвртини. Звезда игра чврсту одбрану, а ми нисмо имали расположених спољних играча. Атић је био једини двоцифрен, за разлику од Звездиних који су убацили 40-50 поена. Нећемо се предавати, нова утакмица је у петак, анализираћемо посебно последњу четвртину. Нема предаје. Не предајем се никада, без обзира на то што је Црвена звезда бољи противник. Покушаћемо да у другој утакмици пружимо што јачи отпор.
Матрицу Звездине победе као близанци испратили су кошаркаши Будућности, који су крајем треће четвртине преузели конце игре и у последњој држали екипу Морнара на безбедној резултатској дистанци.
- Одиграли смо праву, чврсту плеј-оф утакмицу - каже тренер Подгоричана Дејан Милојевић. - Ово је само први корак, не смемо да се задовољимо тиме што смо одиграли један добар такмичарски меч. У овако чврстој игри карте су на нашој страни. Као што сам рекао у најави, одбрана доноси победу против квалитетне екипе као што је Морнар.
ПОЛУФИНАЛЕ
Први мечеви 3. мај
Ц. звезда - Игокеа 76:61
Будућност - Морнар 97:88
Реванши 7. мај
Игокеа - Ц. звезда 18.30
Морнар - Буудћност 21.00
Мајсторице 11. мај*
Ц. звезда - Игокеа
Будућност - Морнар
* Ако буде потребно
о Финале на три победе, термини накнадно.
ЈУВЕ НАПАДА ЛИГУ ШАМПИОНА: Победа против тима из доњег дома води "стару даму" у врх табеле!
ДРУГИ део сезоне Јуве ће отворити пред својим навијачима на "Алијанц стадиону" где ће угостити редовну муштерију, екипу Кремонезеа (20.45).
12. 01. 2026. у 07:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)