ЗВЕЗДА СТАРТОВАЛА ПОБЕДОМ: Маестрална четврта деоница црвено-белих, по финале у Лакташе (ВИДЕО)

А.ИЛИЋ

03. 05. 2021. у 20:03 >> 20:27

КОШАРКАШИ Црвене звезде савладали су Игокеу у првом полуфиналном мечу АБА лиге.

Играло се у првом полувремену кош за кош, уз резултатску клацкалицу на обе стране. Оба тима имала су доста изгубљених лопти, на полувреме Игокеа је отишла уз предност од три поена предности.

У трећој четвртини видели смо јако тврду игру на обе стране. Окренула је Црвена звезда, а противнику су црвено-бели дозволили свега 13 поена.

Потом је у четвртој четвртини домаћи тим убацио у пету брзину, те су црвено-бели Игокеи дозволили свега шест поена, а постигли 20, и на тај начин заслужено су уписали победу.

Други дуел игра се у петак у Лакташима, потом ће евентуална мајсторица, уколико за њом буде потребе бити играна у Београду 11. маја.

Црвена звеза – Игокеа  76:71 (20:20, 19:22, 17:13,20:6)

Дворана: Александар Николић

Гледалаца: Без присуства публике

Судије: Саша Пукл, Милош Кољеншић, Марио Мајкић

КК Црвена звезда: Хол 6, Волден 13, Лојд 21, Ускоковић, Давидовац 7м Лазић 10, Рит, Раданови, Добрић 12, Симоновић 2, Кузмић 4.

Игокеа: Вулић, Клемонс 6, Атић 15, Јовановић 9, Греј 6, Јошило 8, Талић, Илић 4, Пот 6, Кармајкл 7, Фундић, Кондић

КРАЈ МЕЧА

40. МИНУТ - Гости као да су између четвртина заборавили таленат на клупи. Уследила је грешка Ускоковића. Игоси су постигли само шест поена у последњој деоници.

38. МИНУТ - Наставља се рапсодија црвено-белих. Прецизан је био Лојд са пенала, а потом и из игре, те црвено-бели имају 76:61.

35. МИНУТ - Погодио је и Волден, одличан флоутер Американца. Потом Џордан Лојда погађа уз фаул. 72:60 воде црвено-бели четири минута пре краја.

36. МИНУТ - Неспортски фаул Симоновића. Јошило је био прецизан са пенала. Звезда има предност  66:60.

34. МИНУТ - Звезда у налету, промашује Јовановић, а гости излазе из бонуса. У наставку меча сваки фаул Звезду шаље на линију за слободна бацања.

33. МИНУТ - Доста агресивнија игра Игокее у последњој деоници, Талић шаље Кузмића на линију пенала, а Звездин центар био је половичан. Шест промашаја из 14 покушаја има домаћин пенале. Погодио је тројку Џордан Лојд 64:58 води домаћин

32. МИНУТ - Незгодно је пао Џордан Лојд, прегледају судије снимак како би утврдили да ли има елемената неспортског фаула, ипак, само два бацања за Звездиног Американца

31. МИНУТ - Изврстан почетак Звезде. Добрић погађа за три, 59:55.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. МИНУТ - Сјајан ритам у деоници, чини се да играју у овим тренуцима Лазић против Јовановића, гледамо њихов шутерски обрачун. Након 30 минута игре Црвена звезда води 56:55.

28. МИНУТ - Одлична контра Звезде, Лазић баца лоб пас за Добрића, а са друге стране погађа Јовановић. Спетљали су се у наредном нападу играчи Звезде, лопта долази до Лазића, који погађа трећу тројку.

26. МИНУТ - Погодио је Илић још једном, одговорио је Огњен Добрић.

25. МИНУТ - Един Атић поново за три. Лош напад Звезде, изгубили су лопту домаћи кошаркаши, а у контри са друге стране Дејан Илић прави фаул у нападу. Погађа још једну тројку Бранко Лазић за 47:47.

24. МИНУТ - Одличан напад Звезде са друге стране, погодио је тројку Бранко Лазић, а већ у наредном нападу истиче 24 секунди гостију, лопта за Звезду.

23. МИНУТ - Проблеме са организацијом игре имао је Јошило. Покушао је да убаци лопту у игру, али није успео у одређених пет секунди.

22. МИНУТ - Един Атић је први двоцифрени кошаркаш вечерас. Погодио је кошаркаш Игокее за два 41:44.

21. МИНУТ - Кори Волден погодио је за два.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - Лендри Ноко прекида мини серију противника са два поена уз фаул.  Чинило се да Игокеа има последњи напад, Талић је промашио целу конструкцију, а Илић прави фаул у Нападу. Симоновић је био успешан са пенала, а Кармајкл долази до лаких поена и Игоси долазе до предности 39:44.

19. МИНУТ - Кармајкл и Клемонс погађају без много проблема. Звезда у највећем заостатку до сада 33:39.

18. МИНУТ - Јошило погађа другу тројку за Игокеу.

17. МИНУТ - Имала је Звезда прилику да поведе, половичан је био Волден са пенала. Звезда шутира 50 посто у досадашњем току меча са пенала. Уследила је соло акција Џордана Лојда који подиже предност Звезде на 33:30, а Бајић тражи минут одмора.

16. МИНУТ - Погађа тројку Лојд, а Греј покушава одмах да одговори. Звезда се спустила на само минус два. Јовановић је потом био половичан са пенала, а Лојд одлично асистира Давидовцу за ново изједначење.

15. МИНУТ - Греј је остао сам, погодио је тројку. Највећа предност Игокее до сада 24:29.

14. МИНУТ - Волден успева да избије лопту, контру повлачи Симоновић, био је непрецизан, а из другог плана поентирао је Добрић 24:23. Права резултатска клацкалица у "Пиониру" Един Атић погодио је за три.

11. МИНУТ - Промашују и једни и други, огњен Кузмић долази до првих поена након минута игре.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. МИНУТ - Са пенала се доста мучи Црвена звезда. После Нока и Лазића половичан је био и Давидовац. На крају прве четвртине прецизан је био Јовановић за Игосе, те се на прву паузо отишло са 20:20.

7. МИНУТ - Давидовац погађа за четири плус за Звезду 17:13. Одмах на другој страни Пот погађа за три.

6. МИНУТ - Атић задаје доста проблема. Утрчао је по чеоној линији, Лојд га је фаулирао. Кошаркаш Игокее био је половичан 15:13

5. МИНУТ - Џордан Лојд и Кори Волден погађају за Звезду, а одговара тројком Марко Јошило. 13:12 за Звезду.  Одлично Волден упошљава Нока који погађа уз фаул.

4. МИНУТ - Атић погађа за три, убрзао се ритам, а са друге стране Џордан Лојд погађа полагање. 8:9

3. МИНУТ - Лазић је био половичан са пенала, а потом Давидовац додаје за Корија Волдена, прва тројка на утакмици - погађа је Звезда. Потом  је прецизан и Един Атић. 6:6.

1. МИНУТ - Први посед има Звезда, Давидовац прецизан за два поена. Одмах са друге стране одговорио је Илић.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45