СЈАЈНИ ГУДУРИЋ НИЈЕ БИО ДОВОЉАН: ЦСКА и други пут победио Фенербахче

23. 04. 2021. у 21:20

КОШАРКАШИ Фенербахчеа изгубили су и други меч од ЦСКА са 78:67 у Москви. За госте је фантастичну утакмицу одиграо Марко Гудурић.

"Армејци" се после овог тријумфа налазе на корак од пласмана на фајнал фор. Да би то урадили потребо им је да у наредна три меча остваре још један тријумф.

Гудурић је бриљирао у Москви, али није могао сам и можда разлоге пораза треба тражити у томе што српски репрезентативац није имао помоћ саиграча у великој мери.

Бивши играч Црвене звезде и Мемфиса је на паркету провео 38 минута и за то време је постигао 27 поена (што му је уједно био рекорд каријере), додао је и два скока и три асистенције.

Друга и четвртина четвртина биле су пресудне за исход овог сусрета и вођство ЦСКА у серији са 2-0.

Најефикансији у победничком тиму био је Данијел Хекет са 14 поена, док је Токо Шенгелија додао 11. На другој страни осим Гудурића није било двоцифрених играча - по девет поене постигли су Нандо де Коло и Данило Бартел.

Подсетимо на фајнал фор ће се пласирати екипа која прва стигне до три победе. Наредна два меча играју се у Истанбулу, а евентуална мајсторица у Москви.