ЗВЕЗДИНЕ ЈУНАЧКЕ МУКЕ: Игокеа изгубила добијено

11. 04. 2021. у 19:02

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су данас на свом терену екипу Игокее са 69:66 (19:22, 11:20, 13:7, 26:17), у мечу 25. кола АБА лиге.

Најефикаснији у екипи Звезде био је Џордан Лојд са 18 поена, Кори Волден је постигао 16 поена уз пет скокова, док су по девет поена постигли Огњен Добрић и Лендри Ноко.

Ноко је уписао и 11 скокова, а Добрић је додао три асистенције.

У гостујућој екипи најбољи учинак имао је Ентони Клемонс са 16 поена и четири асистенције, док су по девет поена додали Дарко Талић и Стефан Пот.

Током прве четвртине оба тима су се смењивала у водству, да би на крају првог дела предност од три поена имала екипа Игокее.

Гости су у наставку повели са 24:34, а до краја полувремена увећали су предност на 30:42.

Звезда је у трећој деоници пришла на четири поена разлике 39:43, али су гости остали до краја четвртине у водству од 43:49.Игокеа је на почетку последњег дела повела са максималних 43:54, да би Звезда у завршници меча серијом 11:0 дошла до преокрета и повела са пет поена 67:62.

До краја Звезда је одржала стечену предост и тако дошла до 19. победе у АБА лиги уз три пораза и тренутно се налази на трећем месту.

Игокеа је на другом месту са 19 победа и пет пораза.

У наредним мечевима АБА лиге Звезда дочекује Цедевита Олимпију, а Игокеа гостује екипи Будућности.