ПАРТИЗАН ВЕЗАО ЧЕТВРТУ ПОБЕДУ: Црно-бели разбили ФМП, одличан меч Трифуновића

08. 04. 2021. у 17:45

КОШАРКАШИ Партизана убедљиво су савладали ФМП са 97:74 у одложеној утакмици 16. кола АБА лиге.

Подигли су форму црно-бели и то је евидентно. Утакмица у Хали спортова "Ранко Жеравица" није била резултатски неизвесна, пошто су изабраници Александра Матовића од самог старта наметнули жесток ритам на оба краја терена.

Већ после 20 минута игре Партизан је имао 22 поена предности - 49:27 и било је јасно да ће друго полувреме бити само формалност.

Није се много тога променило ни у другом делу, црно-бели се нису опуштали и уписало четврти везани тријумф у АБА лиги.

Бриљирао је Трифуновић, посебно у шуту за три поена - 6/8, за два и са линије пенала је био непогрешив (1/1, 2/2).

Најефинакаснији у победничком тиму био је поменути Урош Трифуновић са 22 поена, пратио га је Рашон Томас са 14. На другој страни најбољи је био Марко Пецарски са 16 поена, док је Немања Ненадић меч завршио са 13.

Учинак црно-белих после овог меча 11-13, а ФМП-а 9-15.