ПАРТИЗАН ВЕЗАО ЧЕТВРТУ ПОБЕДУ: Црно-бели разбили ФМП, одличан меч Трифуновића

КОШАРКАШИ Партизана убедљиво су савладали ФМП са 97:74 у одложеној утакмици 16. кола АБА лиге.

ПАРТИЗАН ВЕЗАО ЧЕТВРТУ ПОБЕДУ: Црно-бели разбили ФМП, одличан меч Трифуновића

ФОТО: КК Партизан/АБА лига

Подигли су форму црно-бели и то је евидентно. Утакмица у Хали спортова "Ранко Жеравица" није била резултатски неизвесна, пошто су изабраници Александра Матовића од самог старта наметнули жесток ритам на оба краја терена.

Већ после 20 минута игре Партизан је имао 22 поена предности - 49:27 и било је јасно да ће друго полувреме бити само формалност.

Није се много тога променило ни у другом делу, црно-бели се нису опуштали и уписало четврти везани тријумф у АБА лиги.

Бриљирао је Трифуновић, посебно у шуту за три поена - 6/8, за два и са линије пенала је био непогрешив (1/1, 2/2).

Најефинакаснији у победничком тиму био је поменути Урош Трифуновић са 22 поена, пратио га је Рашон Томас са 14. На другој страни најбољи је био Марко Пецарски са 16 поена, док је Немања Ненадић меч завршио са 13.

Учинак црно-белих после овог меча 11-13, а ФМП-а 9-15.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем црвено-белима ако мисле да се пласирају у ЛШ

ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем "црвено-белима" ако мисле да се пласирају у ЛШ

Црвена звезда у уторак започиње нову европску сезону гостовањем Ларну у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона. На стадиону "Инвер парк" северноирски шампион покушаће да настави свој историјски поход, али ће против себе имати далеко искуснијег ривала, који жели да већ у првом мечу направи велики корак ка наредној рунди (21.00).

21. 07. 2026. у 07:06 >> 07:06

Коментари (0)

ДЕСИЛО МИ СЕ ОНО О ЧЕМУ МНОГИ ЋУТЕ Исповест Слобе Васића након изласка из Лазе - Било је дана када нисам знао како даље