БОРАЦ ИЗГУБИО У ЧАЧКУ: Задар славио у мечу у борби за опстанак у АБА лиги

03. 04. 2021. у 14:37

КОШАРКАШИ Борца поражени су од Задра на свом паркету са 65:61 у 24. колу АБА лиге.

Овај меч био је врло важан за обе екипе због борбе за опстанак у регионалном такмичењу. На крају разлога за славље имали су играчи хрватског клуба.

Тврда утакмица одиграна је у Чачку, на мали број поена. Прво полувреме је било готово изједначено. Тим Вељка Мршића је после 20 минута кошарке имао предност од четири разлике - 33:29.

Ипак, Задар је добро одиграо трећи период и у истом ритму почео четврти када је дошао до максималних плус 14 - 56:42.

Изабраници Марко Мариновића су одбили да се предају. Заиграли су са доста енергије у тим моментима и успели да дођу на два поена минуса - 63:61. Имао је Борац тада напад за победу или продужетак на 25 секунди до краја, али је Брајс Џонс погрешио.

Потом је фаулиран Џастин Картер, био је прецизан са линије пенала и тако донео важну победу тиму са хрватског приморја.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Чинану Онуаку са 13 поена, Александар Бурсаћ је додао 11. На другој страни најбољи су били Душан Милетић и Немања Тодородић који су меч завршили са по 13 поена.

Учинак Задара после ове утакмице је 8-15, а Борца 7-17.