ДЕНВЕР МОЖЕ И БЕЗ ЈОКИЋА: Мирно вече српског центра, Нагетси бољи од Клиперса (ВИДЕО)

02. 04. 2021. у 08:02

ПРВИ пут ове сезоне Никола Јокић није предводио тим Денвера по учинку на терену, али је ипак својим поенима у одлучујућим тренуцима меча донео победу свом тиму.

Нагетси су у завршници сломили отпор Клиперса и тријумфовали 101:94 и изједначили се на четвртфом месту Запада са Лејкерсима, са скором 30-18. Уједно, била је ово четврта победа у низу за Денвер, док је тим из Лос Анђелеса претрпео други узастопни пораз код куће, али и остао другопласиран у западној конференцији.

Српски центар је постигао 14 поена, уписао по 7 асистенција и скокова, али су далеко важнији били његови кошеви у завршници меча.

Наиме, "Џокер" је до полувремена постигао само четири поена, по два у оба квартала, да би у одлучујућих 12 минута ушао са учинком од девет кошева. Када се резултат ломио, преузео је ствари у своје руке. Погодио тројку да одбије налет ривала на уласку у последњих пет минута, потом спојио Мајкла Портера Џуниора са поенима и онда погодио тежак шут на уласку у последњих 120 секунди, за двоцифрену предност Денвера. Тада је већ све било јасно, а Мари је поентирањем само потврдио победу Мелоуновог састава.

Српски центар је из игре шутирао 6/16 (38 одсто), није излазио на линију за слободна бацања. Нагетсе је до тријумфа водио Мари са 23 поена, три коша мање убацио је Портер Џуниор, на 19 поена се зауставио Вил Бартон.

Код Клиперса, Кавај Ленард је на 24 поена додао 12 скокова, млади Теренс Ман је меч завршио са 18 кошева, један мање је имао Пол Џорџ, док је Ивица Зубац уписао осам поена и четири ухваћене лопте, уз две блокаде и асистенцију.

(Србија данас)

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45