ЗВЕЗДА ПАЛА У МОСКВИ: ЦСКА прекинуо серију црвено-белих од две победе у Евролиги

25. 03. 2021. у 17:25 >> 19:48

КОШАРКАШИ ЦСКА победили су Црвену звезду са 87:72 на свом терену у 31. колу Евролиге

Нису успели црвено-бели први пут да славе у Москви, па ће за евентуални тријумф у престоници Русије морати да сачекају неку другу прилику.

Изузев прве четвртине која је била и пресудна за исход сусрета, гости су одиграли добар остатак меча.

Уводни део меча тим Димитриса Итудиса добио је са 31:19 и током остатка меча разлику је углавном одржавао - некад је била више, а некад и мања од тих 12 после првих 10 минута.

Покушавала је Звезда да се врати у утакмицу, у неколико наврата је долазила до осам поена заостатка, али на крају је квалитет који поседује ЦСКА дошао до изражаја.

Треба рећи да је за госте одличан меч одиграо Дејан Даводовац који је постигао 20 поена и то му је евролигашки рекорд.

Звезда је овим поразом прекинула серију од две победе (Химки и Панатинаикос) и тако дошла до новог неуспеха у Евролиги.

Најефикаснији у победничком тиму био је Токо Шенгелија са 16 поена, један мање је постигао Данијел Хекет. На другој страни је најбољи био поменути Дејан Давидовац са 20 поена, пратио га је Лендри Ноко са 12 поена и 10 скокова.

Учинак "армејаца" после ове победе је 20-10, а црвено-белих 9-22.

ЦСКА - Ц. звезда 87:72 (31:19, 19:20, 21:20, 16:13).

Дворана: "Мгаспорт арена". Гледалаца: 4.402. Судије: Фернандо Роча (Португал), Елијас Коромилас (Грчка) и Микеле Роси (Италија).

ЦСКА: Лундберг 2, Коменко, Џејмс 13, Ухов, Хекет 15, Антонов 3, Стрелнијекс 2, Војтман 14, Крајбурн 14, Шенгелија 16, Курбанов, Ерик 8.

Ц. звезда: Хол 11, Волден 2, Лојд 9, Ускоковић, Давидовац 20, Раданов, Добрић 6, Симоновић 8, Јагодић-Куриџа 4, Кузмић, Ноко 12 (10 ск.)

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: ЦСКА - Ц. звезда 87:72

87:72 - Крај утакмице!

85:72 - ЦСКА поенима са линије пенала повећава разлику и лагано приводи утакмицу крајем. Хол је у нападу гостију био прецизан за три поена.

80:69 - Одлична игра 2 на 2 Давидовца и Нока коју је Камерунац завршио лаганим полагањем.

80:67 - Проток лопте код домаћих је био сјајан и акцију је закуцавањем окончао Шенгелија. То је приморало Радоњића да позове минут одмора.

78:67 - Промашио је Лојд тројку за потпуни прикључак. Потом је стигла казна и поени Хекета.

76:67 - Фојтман је поентирао након тајм-аута, а онда је Ноко био половичан са линије пенала.

74:66 - Ноко је дошао до деветог поена након поена после асистенције Хола који игра добру утакмицу. Потом је и Симоновић погодио тројку и натерао Итудиса да затражи минут одмора.

74:61 - Кузмић је направио такозвану "ливаду" Холу и омогућио му лагано полагање.

74:59 - Сјајан је играч Вил Крајбурн. Звезда је одиграла добру одбрану, но Американац је погодио преко руке из велике даљине, а од тога одбране нема.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: ЦСКА - Ц. звезда 71:59

71:59 - Трећа четвртина окончана је тројком Марка Симоновића. Звезда игра добро, али домаћин не дозвољава гостима да се резултатски приближе.

71:56 - Нови погодак за ЦСКА ван линије 6,75. Фојтман је погодио други пут на мечу.

68:56 - Тројку за "армејце" је погодио и Антонов коме то није баш најјаче оружје.

65:56 - Ево црвено-белих на једноцифреном заостатку. За то је заслужан Огњен Добрић који је погодио другу тројку. Потом је поентирао Клајбурн, а онда је узвратио Хол.

61:51 - Поново Давидовац поентира. То је био његов 20 поен, уједно и рекордер каријере по броју поена на једној евролигашкој утакмици.

59:49 - Сада су гости у мини серији 0:4. Давидовац је погодио "флоутер", али Звезда никако да спусти разлику на једноцифрену.

59:47 - Серију домаћих од 6:0 прекинуо је Ноко поенима испод коша.

57:45 - Лако домаћин опет иде на двоцифрену разлику поенима Џејмса и Ерика.

53:45 - Добро је Звезда почела друго полувреме. Смањила је на минус осам.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: ЦСКА - Ц. звезда 50:39

50:39 - Није Лојд погодио из продора. Ипак на правом месту је био Јагодић-Куриџа и поправио промашај. Велики проблем за Звезду је заграђивање коша. Московљани су имали после 20 минута кошарке чак 10 офанзивних скокова.

48:37 - Одлична одбрана Звезде и лако поени Симоновића из контре и грчки стручњак на клупи "армејаца" је позвао минут одмора

47:35 - Чекали су гости и дочекали да најбољи стрелац тима Џордан Лојд погоди тројку. Након поена Димитрис Итудис је затражио тајм-аут.

47:32 - Протутњао је као брзи воз Џејмс кроз Звездину одбрану и лако поентирао.

45:32 - У стрелце се уписао и Јагодић-Куриџа.

Навијачи Спартака на утакмици ЦСКА - Црвена звезде/ФОТО: ФК Црвена звезда

43:30 - Тежак шут је узео Лојд, али је успео да погоди преко Шенгелије. Потом је Звезда имала доста среће у одбрани. То је Волден искористио да поентира уз прекршај.

43:26 - Искористио је Клајбурн снагу и висину коју поседује у односу на Лојда и лако поентирао.

40:26 - Лако је у контри поентирао Хол.

40:24 - Одлична утакмица за Фојтмана. Немачки центар је био прецизан за три поена. То је натерало Дејана Радоњића да затражи тајм-аут.

37:24 - Сјајно за сада игра Давидоцац. Трећи пут је погодио ван линије 6,75.

37:21 - Прве поене за црвено-беле у другом периоду постигао је Лојд са линије пенала. Звездин Американац је оба пута погодио, али онда прелако примљен кош. Пас преко целог терена и лаки поени за домаће.

34:19 - Много "2+1" кошева за ЦСКА. Опет је Фојтман на тај начин поентирао.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: ЦСКА - Ц. звезда 31:19

31:19 - Прва тројка за Добрића. Ипак, велики проблем гостију је одбрана, примили су велики број пена.

26:16 - Уписао се и Ленгстон Хол одмах по уласку на паркет. Био је прецизан са полудистанце.

26:14 - Много проблема Шенгелија задаје одбрани Звезде. Опет је поентирао уз фаул. Овога пута је личну грешку зарадио Давидовац.

23:14 - Пропушта Звезда прилике да смањи разлику. Давидовац је погодио тројку, али је Хекет узвратио. ЦСКА за сада у првом периоду ван линије 6,75 шутира 3/3.

19:11 - Лако је Шенгелија изашао на крај са Симоновићем и погодио уз фаул, потом је реализовао и слободно бацање.

16:11 - Сјајна акција Звезде. На крају је из алеј-уп комбинације закуцао Ноко.

14:9 - Показао је Џејмс какав је мајстор. Погодио је са седам метара и већ је дошао до седам поена.

11:9 - Експресна серија 4:0 за домаће. Хекет и Џејмс су лако поентирали. Серију је прекинуо лаким поенима Ноко.

7:7 - За три поена је прецизан био Данијел Хекет, али је на другој страни истом мером узвратио Давидоцац, а онда Џордан Лојд сјајно поентирао у контри.

4:2 - Углавном се лопта у нападу Звезде спушта на Нока који је једном промашио из изгледне позиције. Прве поене за госте постигао је Дејан Давидовац.

2:0 - Прве поене на утакмици постигао је најбољи кошаркаш Московљана Мајк Џејмс који је био прецизан са линије пенала.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ЕТИХАД: Међутим, ако неко може да је покори, то је онда краљевска чета Карла Анчелотија

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ''ЕТИХАД'': Међутим, ако неко може да је покори, то је онда ''краљевска чета'' Карла Анчелотија

НОВИ фудбалски спектакл на програму је вечерас на ''Етихаду'' где ће Манчестер сити у реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона угостити Реал Мадрид (21.00).

17. 04. 2024. у 07:45

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14