ЗВЕЗДА ШОКИРАЛА ПАНАТИНАИКОС: Растерећени црвено-бели на крилима Лојда покорили Атину

19. 03. 2021. у 19:30

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су вечерас у Атини Панатинаикос са 86:82 (17:23, 23:17, 20:19, 26:23), у утакмици 30. кола Евролиге.

Звезду је предводио Џордан Лојд са 27 поена, пет асистенција и четири скока. Кори Волден постигао је 14 поена, Огњен Кузмић девет поена и пет скокова, док су по осам поена додали Марко Симоновић и Лендри Ноко.

У екипи Панатинаикоса најефикаснији је био Хауард Сент-Рос са 21 поеном, седам украдених лопти и четири скока. Марио Хезоња постигао је 15 поена, Јоргос Папајанис 14 поена уз осам скокова, а са 14 поена утакмицу је завршио и Јанис Папапетру.

Панатинаикос је водио већим делом првог полувремена, а Звезда је на почетку треће четвртине успела да поведе четири разлике. Грчки тим је после тога направио серију и повео је са 11 поена разлике (59:48).

На самом крају треће деонице Звезда је повела са 60:59 поенима са линије за слободна бацања Алексе Ускоковића.

Црвено-бели су добро играли у наставку и серијом 18:0 повели са 66:59. Домаћи су после тога успели да се примакну на пола коша, али је Лојд кошем донео Звезди три разлике, 79:76.

Сент Рос је затим поготком за три поена изједначио на 79:79, али је Лојд одмах вратио "тројку" и предност црвено-белима. После неуспешног напада Панатинаикоса, на другој страни терена оба слободна бацања убацио је Бранко Лазић за 84:79, на 11 секунди пре краја.

Хезоња је постигао "тројку" седам секунди пре краја, а Лојд је убацио два поена са линије за слободна бацања и обезбедио другу узастопну победу Звезде у Евролиги.

Звезда сада има девет победа и 21 пораз и заузима претпоследње, 17. место на табели, док је Панатинаикос 16. са 10 победа и 18 пораза, уз две утакмице мање.

У следећем колу Звезда ће 25. марта играти у Москви против ЦСКА, а Панатинаикос ће у Истанбулу играти против Ефеса.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

82:86 Лојд са пенала ставља тачку.

82:84 Тројка Хезоње.

79:84 Лазић погађа оба пенала и решава меч у Атини.

79:82 Сент Рос тројка, па тројка Лојда и промашај Хезоње.

76:79 Лојд опет пробија одбрану Панатинаикоса.

75:77 - Симоновић погађа из не могуће позиције. А онда тројка Хезоње, па неспортска Добрића. Папапетру то кажњава и доноси неизвесност.

70:75 - Лојд игра симутанку, па тројка Папапетруа.

65:71 Лојд је тројком у завршним тренуцима напада поново одвојио црвено-беле, а након добре одбране Лазића из контре је материјализовао полагање и додатно увећао вођство пет минута пре краја

65:66 Грци су прекинули серију Београђана, после чега је уследио низ грешака у нападу на обе стране. Искључен Кашаш, бурно је реаговао на судијску одлуку те је кажњен другом техничком грешком. Муке грчког клуба продубио је Волден који је био прецизан са линије пенала.

59:65 - Панатинаикос је четири минута без поена што Звезда користи на најбољи наачин. После тројке Марка Симоновића домаћин је морао да затражи тајм-аут.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

59:60 - Звезда је потпуно неутралисала врло лош период током средине треће деонице и серијом 12:0 стигла до преокрета, те последњих 10 минута дочекује са пола коша вођства.

59:56 - Пробудили су се црвено-бели и истопили заостатак. Волден је тројком смањио заоататак, а онда са линије пенала свео минус на један посед.

56:48 - Не успевају Београђани да нађу ритам, што атински клуб користи на најбољи начин.

53:48 - Серија 9:0 грчког тима била је повод да Дејан Радоњић затражи тајм-аут. Звезда је врло брзо са плус четири стигла до минус пет и дефинитивно јој је потребна реакција како би остала у игри

51:48 - Други неуспео напад црвено-белих у послењем минуту. Хезоња уз звук сирене погађа. Онда и Сент Рос.

44:48 Погађа и Добрић тројку, али Папапетру закуцава.

42:45 - Звезда се распуцала у наставку. Лазић је погодио тројку, а пре њега и Ноко.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

40:40- Егал после првих 20 минута у Атини.

38:37- Звезда држи прикључак у другој деоници.

34:33 - Симоновић и Лојд са пет поена за минут враћају Звезду у егал, Каташ узима минуту одмора

34:28 - Ухватила је Звезда егал на крилима одличног Лојда, али онда је Панатинаикос одговорио новом серијом и вратили су домаћи плус шест.

28:21 - Нестварна партија Сент Роса, убацио је и трећу тројку.

23:21 - Ноко и Лојд смањују предност Панатинакоса. Добро отварање четвртине од стране Звезде.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

23:17 Конфузан завршетак четвртине. Радоњић је добио техничку, не игра Панатинаикос ништа специјално, али ни Звезда не бриљира.

18:14 Звезда углавном даје поене са центарске линије. Ноко се разиграо и наставио тамо где је Кузмић раније стао.

14:10 Хезоња са пенал линије бележи своје прве поене. Добрић узвраћа тројком. Консолидовао се тим Дејана Радоњића.

11:7 - Кузмић је пробудио Звезду. Четири поена против бившег клуба. Панатинаикос је изгубио течност у нападу.

9:3 - Тројка Папапетроуа за плус девет домаћих. Ускоковић прекида серију Панатинаикоса са два поена, а онда и додатним поенима.

6:0 - Две тројке Сент Роса на почетку меча. Звезда нема решење у нападу. Катастрофална игра црвено-белих у Атини. Више од три минута нису постигли кош.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17