ПОКУШЕВСКИ СЕ ВРАТИО ЈАЧИ НЕГО ИКАД: Млади Србин одиграо меч каријере, Богдановић и Бјелица неприметни (ВИДЕО)

12. 03. 2021. у 08:13

СРПСКИ кошаркаш Алексеј Покушевски заблистао је по повратку у тим Оклахома Сити тандера. Покушевски је био стартер у победи над Даласом резултатом 116:108 и мало му је недостајало да упише дабл-дабл.

Покушевски је претходни период провео у развојној лиги, непосредно пред Ол-стар викенд је враћен у први тим и одмах је показао да је то била добра одлука управе.

Почео је сусрет са Даласом, на паркету провео скоро 30 минута и за то време постигао 14 поена (4-7 тројке), уз осам скокова, три асистенције и једне блокаде.

У екипи Даласа није било најбољег играча Луке Дончића, што је домаћи Тандер искористио и већ у првој четвртини показао да жели тријумф.

Оклахома је тај део игре добила са 35:19 и потом успела да сачува предност до краја.

Меверикси су у финишу стигли на само два поседа заостатка, али нису имали снаге за потпуни преокет.

Поред Покушевског, у победничкој екипи су се истакли Гилџус-Александер са 32 поена, Ал Хорфорд је постигао 21 и ухватио девет лопти, док је Хорт имао исти нападачки учинак као некадашњи играч Олимпијакоса.

На другој страни, Ричардсон је био најефикаснији са 27 поена, један мање додао је Брансон, док се Хардавеј зауставио на 24.

Српски центар Бобан Марјановић добио је само пет минута и за то време постигао четири поена, ухватио пет скокова и имао једну блокаду.

Тандер је другом узастопном победом дошао до скора 16-21 и заузима 11. место на табели Западне конференције, три испод Даласа који има 19 победа и 17 пораза.

Српски кошаркаши Богдан Богдановић и Немања Бјелица нису имали запажен учинак у првим утакмицама по повратку на паркет после Ол-стара. Богдановићева Атланта савладала је Торонто 121:120, док је Бјеличин Сакраменто био бољи од Хјустона (125:105), али се њих двојица нису претерано истакли.

Богдановић је на паркету провео скоро 17 минута и остао је без поена, пошто је промашио свих шест шутева из игре, од којих су пет биле тројке. Забележио је три скока и по једну украдену и изгубљену лопту.

Херој Снел је постигао само шест поена, док је очекивано најефикаснији у победничком тиму био Тре Јанг са 37 поена.

Код шампиона из 2019. истакли су се Пауел са 33 поена, односно Бучер са 29 поена и девет скокова.

Торонто и Атланта ће очигледно водити борбу за плеј-оф јер заузимају осму и девету позицију на Истоку са по 17 победа и 20 пораза.

Сакраменто је много лакше изашао на крај са очајним Хјустоном и све дилеме решио већ до полувремена.

После прве две четвртине било је 14 разлике за краљеве, који су у наставку само повећали предност и остварили убедљив тријумф.

Диарон Фокс је доминирао са 30 поена, седам скокова и девет асистенција, Бади Хилд је додао 20 поена, ухватио шест лопти и имао седам успешних додавања, док су Херисон Барнс и Холмс имали идентичан дабл-дабл (20 поена и 11 скокова).

Бјелица је за 12,5 минута стигао да убаци четири поена, забележи три скока и једну асистенцију, уз три личне грешке.

Код "ракета" је најбољи био Виктор Оладипо – 23 поена, четири скока и девет асистенција.

Био је то дуел неких од најлошијих екипа на Западу – Кингси су 13. са 15 победа и 22 пораза, а Хјустон испод њих са учинком 11-24.