ЗВЕЗДА ПРЕКИНУЛА СЕРИЈУ ПОРАЗА У ЕВРОЛИГИ: Рафална паљба црвено-белих, Лојд и Давидовац разбили Химки

11. 03. 2021. у 20:29 >> 22:38

КОШАРКАШИ Црвене звезде прекинули су серију од осам пораза и савладали су Химки са 92:81 на свом терену у 29. колу Евролиге.

Црвено-бели су сјајно шутирали на овој утакмици и просто погоцима ван линије 6,75 су уништили руску екипу. Клуб са Малог Калемегдана је имао невероватан проценат шута - 16/23, што је 69,6 одсто.

Предњачили су Џордан Лојд и Дејан Давидовац који су укупно постигли девет тројки - Американац пет, а Србин четири.

Када једна екипа тако шутира ова друга нема шта да тражи. Покушавао је тим Андреја Малцева највише преко Ерика Меколума и Џордана Микија да сруши домаћина, но њих двојица нису могли сами. Заједно су постигли 56 поена од 82 свог тима.

Ипак, није добро почело по Звезду. Јако лоше су играли у нападу изабраници Дејана Радоњића, постигли су само осам поена у уводном периоду меча.

Но, све три преостале четвртине су добили и у свкој су постизали све већи број поена - у другој 26, трећој 28, четвртој 30.

Навијаче Звезде може да радује и што се после дужег на терену нашао Дуоп Рит. Аустралијанац је на паркету провео скоро 12 минута и постигао шест поена.

Најефикаснији у победничком тиму био је поменути Џордан Лојд са 22 поена, док је Дејан Давидовац додао 16. На другој страни Ерик Меколум је постигао 29 поена, пратио га је Џордан Мики са 27.

Учинак Звезде је сада 8-21, а клуба из Подмосковља 3-25.

Ц. Звезда - Химки 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21).

Дворана: "Александар Николић". Без публике. Судије: Ана Пантер (Немачка), Емилио Перез (Шпанија), Роберт Виклицки (Чешка).

Ц. звезда: Хол 2, Волден 15, Лојд 22, Ускоковић 4, Давидовац 16, Лазић 8, Рит 6, Добрић 12, Симоновић 1, Јагодић-Куриџа, Кузмић, Ноко 6.

Химки: Меколум 29, Карасјов 8, Зајцев 6, Вјалцев, Моња 2, Шарапов 2, Понкрашов 3, Воронов, Валијев, Мики 27.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Химки 92:81

92:81 - Крај утакмице!

90:77 - Лојд наставља да решета, док на другој страни једино Мики може да погоди у овим моментима.

86:75 - Страшан играч је Џордан Лојд. Још једном је погодио тројку и опет је то више него тежак шут.

83:73 - Невероватни Лојд је погодио тројку скоро са осам метара. Пре тога је Лазић погодио два бацања, а онда и тројку и црвено-бели долазе до 10 разлике.

75:73 - Лојд је погодио три слободна бацања и поново вратио предност у Звездину корист.

72:73 - Одлични Давидовац опет ван линије 6,75. То је био његов 500. поен у Евролиги. Ипак, црвено-бели и даље немају решење за Микија.

69:69 - Ово је четвртина Давидовца. Још једном је погодио тројку, али враћа Меколум истом мером.

66:66 - Добра секнвенца Карасјова. Најпре је погодио тежак шут преко Лојда, а онда изнудио фаул у нападу. Потом дуга двојка Микија и лаки поени после украдене лопте Зајцева. Химки је брзо истопио предност ривала и сада је Радоњић тај који тражи тајм-аут.

66:60 - Одличан продор и кош Ускоковића, а потом снажно закуцавање Давидовца у контри за плус шест Звезде. Незгодно је пао играч црвено-белим том приликом, али срећом брзо се придигао. Малцев је одмах реаговао тајм-аутом.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Химки 62:60

62:60 - Успела је Звезда се предношћу од два разлике да уђе у последњи период. Давидовац је погодио тројку након сјајног повратног пада Ускоковића.

59:58 - До 12 поена је дошао Добрић и донео прво вођство црвено-белима на утакмици.

58:58 - Добрић је после коша уз фаул донео Звезди изједначење. Занимљиво то је било први пут на утакмици да је неко постигао кош уз прекршај.

54:58 - Рит је везао пет поена, узвратио је Мики, али онда Волден погађа тројку са више од седам метара. А онда невероватан кош Меколума. Хтео је да асистира Микију, али уместо тога лопта је ушла у кош.

48:53 - Звезда је после поена повратника Дуопа Рита дошла на минус пет.

45:53 - Судије су сада помогле Химкију да поентира. Најпре нису свирани очигледни кораци, а онда и фаул у нападу над Симоновићем.

43:51 - Лепо је Волден поентирао из продора у последњој секунди напада.

39:50 - Поенима Микија руски клуб је отишао на 11 разлике и Радоњић је морао да затражи тајм-аут.

39:48 - Очас посла Химки оде на плус девет. Хол је направио неспортски фаул, а Зајцев је из тога извукао четири поена.

39:44 - Вратио је истом мером Добрић и уколико црвено-бели још више затегну одбрану могу лако да дођу до преокрета. Хол је у наредном нападу одлично погодио из продора.

34:41 - Тројком је отворено друго полувреме. Карасјов је други пут био прецизан ван линије 6,75.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Химки 34:38

34:38 - Меколум је сјајним полагањем окончао прво полувреме, после гојег Химки има предност.

34:36 - Никако да Звезда преокрене резултат и поведе. Напад је проблем, док одбрана делује сасвим солидно.

31:33 - Направио је Волден серију од седам поена и довео свој тим на минус два. То је натерало тренера гостију Малцева да позове минут одмора.

26:33 - Коначно је Звезда поентирала из рекета, урадио је то Кори Волден, који је погодио флоутер.

24:33 - Нови тајм-аут позвао је Радоњић након лаких поена под кошем Џордана Микија.

24:31 - Не могу црвено-бели да заграде и већ два везана напада примају кошеве из офанзивног скока.

22:27 - Карасјов је показао какав је шутер. Први пут је био прецизан ван линије 6,75. На другој страни Кори Волден је био оба пута прецизан са линије пенала.

18:24 - И Добрић погађа тројку и то је једини сегмент који за сада добро функционише у игри домаћег тима.

15:24 - Никако да Звезда повеже неколико добрих потеза. Тројку, прву за госте је постигао Мекалум.

15:21 - Лојд је био прецизан ван линије 6,75, али Мики је незаустављив на другој страни.

10:19 - Мекалум је везао четири поена и натерао Дејана Радоњића да затражи тајм-аут не би ли пробудио своје играче.

10:15 - Други период меча почиње поенима Лендрија Нока са линије пенала.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Химки 8:15

8:15 - Шарапов је погодио оба слободна бацања и тако окончао први период који су изабраници Дејана Радоњића одиграли веома лоше.

8:12 - Давидовац је ушао са клупе и погодио своју прву, а тимску другу тројку.

5:12 - Звезда не може да пронађе решење у нападу. Одбрана и није толико лоша, али напад је веома лош на старту меча.

5:8 - После дужег времена домаћи поентирају, Ноко је снажно закуцао после додавања Лојда.

3:8 - Сјајно је Мики отворио меч, већ је дошао до шест поена и прави доста проблема у нападу Звезди.

3:6 - Коначно су се црвено-бели уписали на семафору. За три поена је погодио Џордан Лојд.

0:6 - Четири минута без поена је Звезде. Не може да пронађе пут до коша руског клуба. Са друге стране са полудистанце је погодио Мики.

0:4 - Боље отварање утакмице гостију. Мики је дошао до првих поена и то после офанзивног скока.

0:2 - Химки је први дошао до предности, поентирао је испод коша Сергеј Моња.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45