ПОРАЗ СРПСКИХ ТИМОВА: Јокић узалуд пунио кош Вашингтона, Марјановић користи шансу (ВИДЕО)

26. 02. 2021. у 08:25

КОШАРКАШИ Вашингтона победили су прошле ноћи у гостима екипу Денвера са 112:110, а победе у НБА лиги уписали су и Филаделфија, Бруклин и Њујорк.

Вашингтон је до победе водио Бредли Бил са 33 поена, Руи Хашимура је додао 20, док је Расел Вестбрук постигао 16 поена, уз десет скокова и исто толико асистенција.

У редовима Нагетса најефикаснији је био Џамал Мареј са 34 поена, док је Никола Јокић за 38 минута на терену уписао 24 поена, 11 скокова и три асистенције. Факундо Кампацо је могао да буде херој Денвера, али је промашио тројку за победу уз звук сирене.

Денвер сада има 17 победа и 15 пораза, док Вашингтон има скор 12/18.

Кошаркаши Филаделфије победили су на свом терену Далас са 111:97.

Најбољи у редовима победничког тима били су Џоел Ембид са 23 поена и девет скокова и Бен Симонс и Сет Кари са по 15 убачених поена.

У екипи Даласа, Лука Дончић је постигао 19 поена, Џош Ричардсон 13, а Тим Хардавеј Џуниор 12 поена. Српски центар Бобан Марјановић на терену је провео 17 минута и за то време је уписао седам поена и 12 скокова.

Филаделфија је прва на Истоку са 22 победе и 11 пораза, док је Далас десети на Западу са скором 15/16.

Кошаркаши Бруклина везали су и осми узастопни тријумф пошто су прошле ноћи на свом терену славили против Орланда са 129:92.

Кајри Ирвинг је за победнички тим убацио 27 поена, уз девет асистенција, док је Џејмс Харден постигао 20 поена уз девет скокова и седам асистенција. Орланду није помогла ни добра партија Николе Вучевића који је меч завршио са 28 поена и 12 скокова.

Њујорк је победио Сакраменто са убедљивих 140:121 и тако уписао пету победу у последњих седам утакмица.

Никсе је до победе водио Имануел Квикли са 25 поена, поен мање убацио је Алекс Брукс, док је Џулијус Рендл забележио 21 поен и 14 скокова.

У редовима Сакрамента, који су изгубили и девети меч у низу, најбољи су били Деарон Фокс са 29 и Харисон Барнс са 22 поена. Српски кошаркаш Немања Бјелица није играо.

Кошаркаши Мемфиса су на свом терену победили Лос Анђелес Клиперсе са 122:94, предвођени Тајусом Џоунсом који је постигао 20 поена, док је Милвоки везао четврту узастопну победу пошто је био бољи од Њу Орлеанса са 129:125.