СРБИЈА НА ЕВРОБАСКЕТУ: "Орлови" прегазили Грузију, деби из снова Филипа Петрушева

19. 02. 2021. у 15:35 >> 17:53

КОШАРКАШИ Србије пласирали су се на Евробаскет, пошто су прегазили Грузију у Тбилисију са 66:92, а сјајан деби у националној селекцији имао је Филип Петрушев.

СРБИЈА НА ЕВРОБАСКЕТУ: Орлови прегазили Грузију, деби из снова Филипа Петрушева

Млади центар Меге одиграо је сјајно. Утакмицу је окончао са 27 поена, а уз то је имао шест скокова и две асистенције. Показао је талентовани играч да ће будућност наше кошарке.

Одлично се носио са Гиоргијем Шермандинијем, искусним центром који је много тога прошао у досадашњем делу каријере.

Што се утакмице тиче није било занимљиво за гледање у првих 20 минута. Виђен је мали број поена, "орлови" су на одмор отишли са вођством од шест разлике 31:37.

Ипак, распуцали су се наши кошаркаши у дргуом полувремену, у шуту за три поена је пре свих предњачио Данило Анђушић који је пет пута био прецизан ван линије 6,75.

Данило Анђушић је одиграо сјајно против Грузије/ФОТО: ФИБА

Треба рећи да је Србију на овом мечу са клупе предводио Дејан Милојевић, пошто први тренер Игор Кокошков има обавезе са Фенербахчеом у Евролиги.

Одлично је стратег Будућност водио репрезентацију на овој утакмици и може да прича да је под његовом командом наша селекција успела да се пласира на Европско првенство 2022. године.

Осим сјајног Петрушева за Србију је одличан меч одиграо Данило Анђушић који је постигао 22 поена. На другој страни најбољи је био Гиорги Шермандини са 20 поена, пратио га је Дуда Санадзе са 15.

Наша репрезентација се тако реванширала данашњем ривалу за пораз у Београду (90:94).

Грузија после овог пораза има учинак 4-1, а "орлови" 3-2.

Подсетимо, Србија наредни меч у квалификацијама игра против Швајцарске у недељу од 13 сати.

Грузија - Србија 66:92 (10:13, 21:24, 20:28, 15:27).

Дворана: "Спорт Палас". Без публике. Судије: Јоргос Пурсанидис (Грчка), Оскарс Луцис (Летонија) и Керем Баки (Турска).

Грузија: Франкамп 10, Бурјанадзе 10, Шермадини 20, Санадзе 15, Корсантија, Февадзе, Беришвили 3, Боколишвили 3, Лобјанидзе, Бекаури, Бакрадзе 3, Лондаридзе 2.

Србија: Петрушев 27, Дангубић 5, Јарамаз 6, Радуљица 6, Апић 4, Ашћерић, Симанић 2, Аврамовић 9, Радовановић, Анђушић 22, Ребић 11, Луковић.

66:92 - Крај утакмице!

66:92 - Грузија је прегажена у Тбилисију. Одличних других 20 минута су одиграли играчи које је на овом мечу са клупе предводио Дејан Милојевић.

60:83 - Настављају "орлови" да затрпавају кош ривала у другом полувремену. После нове тројке Анђушића, прве поене је постигао и Бориша Симанић.

58:78 - Србија је испунио бонус, Грузија то користи и у овим моментима погађа искључиво са линије слободних бацања.

54:78 - Наставља да расте предност Србије. "Орлови" у овим моментима разбијају ривала. Нову тројку постигао је Анђушић.

54:73 - Петрушев је поново пентирао. Одличан деби младог центра у националној селекцији.

54:67 - Почели су домаћи са 3:0 трећи период, али је на другој страни узвратио Радуљица лаким поенима под кошем.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Грузија - Србија 51:65

51:65 - Одличан трећи период одиграла се Србија. Овај део меча сјајним продором завршио је Аврамовић који је разиграо у другом делу сусрета.

51:60 - Сипају "орлови" из свих позиција у трећем периоду. Прву тројку постигао је Алекса Аврамовић. То је његов први кош из игре.

48:57 - Наставља Петрушев да доминира у рекету ривала. Играч Меге је на 22 поена. Грузија одлично шутира са линије пенала и након коша Бурјанадзеа су на 9/9.

45:53 - Милојевић је морао да затражи тајм-аут после поготка ван линије 6,75 Дуде Санадзеа.

42:53 - Нова тројка Анђушића, његова трећа. Сјајно шутира кошаркаш Буржа.

40:50 - Добро играју изабраници Дејана Милојевића на старту трећег дела. Прорадио је и шут за три поена.

33:43 - "Орлови" су сјајно почели друго полувреме. Две тројке су погодили кошаркаши Србије. Прецизни ван линије 6,75 били су Анђушић и Јарамаз.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Грузија - Србија 31:37

31:37 - Ушли су наши кошаркаши у серију. Другу везану тројку постиже Србија. Петрушев је остао сам и уписао 16. поен.

27:32 - Прва тројка на утакмици је постигнута тек у 18. минуту. Беришвили је погодио веома тежак шут преко руке уз звук сирене. Оно што је добро је да је истом мером узвратио Данило Анђушић.

24:29 - Шермадини је поенима са линије пенела постао први двоцифрени играч у Грузији. Ипак, сјајно одговарају Јерамаз и Петрушев.

22:25 - Неефикасна утакмица у Тбилисију. Још увек нема тројке, али Србија на крилима вискох играча одржава вођство.

18:22 - Први двоцифрени играч на овој утакмици је Филип Петрушев. Дошао је до 10 поена погодтком након офанзивног скока.

18:20 - Лепо је Шермадини центарском техником поентирао, али је Анђушић био прецизан са линије пенала.

16:15 - Наставља се ревија промашаја у шуту за три поена. Грузија је на 0/8 за три, а домаћин је после поена Фракампа први пут дошао до предности

12:15 - Лепа акција наше селекције и погодак Апића. Муче се и једни и други у нападу. Занимљиво још увек нико није постигао тројку.

12:13 - Први кош у другој четвртини постигао је домаћин. Са полудистанце је погодио Бека Бурјанадзе.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Грузија - Србија 10:13

10:13 - Дошли су домаћи на минус један, али је одлични Петрушев прекинуо серију и зауставио колико-толико налет Грузије.

6:11 - Србија је одиграла не баш добра два напада, казнио је ривал то и направио серију 4:0.

2:11 - Више од пола поена за нашу селекцију постигао је Петрушев. Дошао је до шестог поена и то је приморало стратега Грузије Илијаса Зуроса да затражи тајм-аут.

2:9 - Сјајно "орлови" играју у одбрани на почетку меча. Домаћин не види кош и то може да радује. Са друге стране Србија је брзо ривала увела у бонус и углавном до поена долази са слободних бацања.

2:6 - Леп потез Данила Анђушића и први поени на утакмици за играча Буржа. Погодио је "флоутером".

2:4 - Грузија је стигла до првог коша на утакмици. Из контре је погодио Фракамп, Американац који је добио држављанство ове земље.

0:2 - Прве поене за нашу селекцију постигао је талнетовани Филип Петрушев. Играл Меге реализовао је оба слободна бацања.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45