ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Црвено-бели на крилима сјајног Давидовца и Јагодића-Куриџе пригрлили "Жућкову левицу"

14. 02. 2021. у 20:19 >> 22:47

КОШАРКАШИ Црвене звезде освојили су Куп Радивоја Кораћа. Црвено-бели су у финалу савладали Мегу са 73:60, а један од најзаслужнијих за победу био је Дејан Давидовац.

ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Црвено-бели на крилима сјајног Давидовца и Јагодића-Куриџе пригрлили Жућкову левицу

Дошла је Звезда десеткована у Нови Сад. Имао је Дејан Радоњић проблема да састави тим за ово такмичење, чак пет страних играча је позитивно на вирус корона и нису били у прилици да помогну саиграчима.

Ипак, скупили су се Бранко Лазић и другови и преко Радничког, Партизана и Меге после три године поста вратили "Жућкову левицу" у своје витрине.

Вратио се Дејан Радоњић на клупу црвено-белих ове сезоне и одмах је освојио трофеј у првом покушају. Најтрофејнији тренер клуба са Малог Калемегдана је наставио тамо где је стао у првом мандату.

Што се утакмице тиче мучила се Звезда у првом полувремену. Мега је била бољи ривал, после 20 минута кошарке је имала предност од четири разлике 36:40. Петрушев је задавао доста проблема црвено-белима (утакмицу завршио са 21 поеном).

Ипак, Звезда је одиграла одлично друго полувреме, пре свега у одбрани, такође и на скоку. Мега је имала великих проблема да загради кош. Последњи шампион АБА лиге је имао чак 41 скок, а предњачио је у том сегменту Марко Јагодић-Куриџа са 11 ухваћених лопти и добио је награду МВП-ија финала.

Давидовац је одиграо сјајно друго полувреме, меч је окончао са 14 поена и шест асистенција.

Обе екипе се сада окрећу обавезама у регионалном такмичењу, док Звезда има посла и у Евролиги.

Ц. звезда - Мега 73:60 (19:21, 17:19, 17:8, 20:12).

Дворана: "Спенс". Без публике. Судије: Илија Белошевић, Милија Јовчић, Урош Обркнежевић.

Ц. звезда: О'Брајант 14, Вујучић, Лојд 9, Ускоковић 5, Давидовац 14, Лазић 10, Раданов, Добрић 5, Симоновић 4, Јагодић-Куриџа 8 (11 ск.), Симанић, Кузмић 4.

Мега: Јовић, Мишковић, Смит 7, Петрушев 21, Тепић 4, Момиров 5, М. Симоновић 12, Јовичић, Церовина, Матковић 6, Казалон 5, Ланговић.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Мега 73:60

73:60 - О'Брајант у свом стилу. Погодио је из окрета са висине пенала и довео Звезду на корак од победе.

70:60 - Сјајан је Давидовац у другом полувремену. Мега нема решења за њега. Петрушев је постигао трећу тројку и промрао Дејана Радоњића да затражи минут одмора.

67:56 - Одржава Петрушев Мегу у животу на овој утакмици. Погодио је под фаулом, но није реализовао слободно бацање.

65:52 - Расте предност Звезде - још једна тројка! Овога пута Џони О'Брајант.

62:52 - Невероватан кош Мегиног Симоновића. Погодио је под кошем из веома тешке позиције. Ипак, на другој страни Давидовац је био прецизан ван линије 6,75.

59:50 - Искористио је Давидовац висину и лако поентирао из рекета. Мега има велики проблем у другом полувремена, за 14 минута постигла је само 10 поена. Јовановић је звао тајм-аут

57:50 - Погодио је Кузмић двојку, али потез утакмице извео је Добрић. Фантастачино је изблокирао Смита.

55:50 - Петрушев је расположен, погодио је са линије пенала.

55:48 - Мега је изгубила лопту и Звездин Симоновић је лако поентирао у контри.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Мега 53:48

53:48 - Сјајна утакмица за Јагодића-Куриџу, погодио је тројку, а уз то је до сада забележио и осам скокова.

48:46 - Петрушев долази до првих поена у трећем периоду и опет је погодио ван рекета.

48:44 - Мега има проблем да загради кош, Ускоковић је погодио тројку, после повратног спаса након офанзивног скоква.

43:44 - Скучи Смит је постигао прве поене за Мегу у другом полувремену, а онда је и Казалон поентирао у контра нападу.

43:40 - Звезда прави серију 7:0 на почетку другог полувремена. После тројке Лојда (друге на утакмици) Јовановић је затражио тајм-аут не били прекинуо серију црвено-белих.

40:40 - Са великом енергијом игра Јагодић-Куриџа. Најпре је изборио "мртву" лопта, а онда и два слободна бацања. Са линије пенала је био половично прецизан.

39:40 - Друго полувреме почело је са неколико промашаја, а онда је О'Брајант погодио другу тројку на мечу.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Мега 36:40

36:40 - Прво полувреме окончано је поенима Филипа Петрушева. Тројку у последњој секунди је на другој страни промашио Добрић.

36:38 - Мега игра сјајно у финалу. Центри праве доста проблема. Одговорио је другом тројком Лазић.

33:34 - Промашио је Давидовац неколико отворених тројки, али ову је погодио на истеку напада.

30:34 - Кузмић је поентирао уз фаул, али не иде му са линије пенала. До сада има 0-3-

28:32 - У серијама се игра за сада у "Спенс-у". Казалон је погодио тројку из угла, а онда је Мегин Симоновић био половичан са линије пенала.

28:28 - Челаки су навијачи Звезде најбољег стрелца да се пробуди и дочекали су. Џордан Лојд је везао пет поена. Сада је минут одмора на другој страни.

23:28 - Наставља се серија Петрушева. Стигао је до 10 поена у овом финалу и приморао Радоњића да затражи тајм-аут.

23:26 - Дуго је био на клупи, али када се вратио почео је Петрушев да погађа. Други пут на овој утакмици је био прецизан ван линије 6,75.

23:23 - Симоновић је погодио  за Мегу, а Добрић после продра за црвено-беле.

21:21 - Звезда другу деоницу почиње кошем Јагодића-Куриџе. Искусни крилни центар је био прецизан након што је покупио промашај Раданова.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Мега 19:21

19:21 - Мега је опет дошла до вођства после поена Матковића, а претходила им је одлична асистенција искусног Миленка Тепића.

17:17 - Серија тројки се наставља. Четири везано смо видели, за Мегу је сада погодио Момиров.

17:14 - Добро сада шутирају црвено-бели. Овога пута је Добрић погодио из угла за три поена.

14:14 - Наставља О'Брајант да погађа. Сада је био прецизан и за три. Серију Звезде је прекинуо Матковић.

11:12 - Наставили су играчи Дејана Радоњића са серијом. Прве поене у овом финалу је после офанзивног скока уписао Џони О'Брајант

9:12 - Звезда сада одговара добром игром на обе стране терена. Прву тројку за црвено-беле постигао је Бранко Лазић и приморао Владу Јованувића да позове минут одмора.

4:12 - Серују ривала је са линије пенала прекинуо Алекса Ускоковић.

2:12 - Двоцифрена предност за Мегу после поена Момирова. Муке Звезде су се наставили и после минута одмора.

2:10 - Сјајно отварање утакмице за Мегу. Симоновић и Петрушев су постигли по пет поена и задају доста проблема црвено-белима, који имају муке и у нападу. Морао је Дејан Радоњић да реагује тајм-аутом.

2:3 - Велико финале Купа почело је тројком Мегиног Марка Симоновића, док је играч са истим именом и презименом био прецизан на другој страни.