МАЕСТРАЛНИ ЈОКИЋ НАСТАВИО НЕВЕРОВАТАН НИЗ: Денвер се вратио из великог минуса и славио, рекорд каријере Луке Дончића (ВИДЕО)

13. 02. 2021. у 08:07

НИКОЛА Јокић наставио је са маестралним партијама у дресу Денвера. Сјајни центар био је најзаслужнији за нову победу Нагетса.

Тим Мајка Мелоуна се вратио из минус 19 и дошао до тријумфа против Оклахоме 97:95, уз нови дабл-дабл сјајног центра.

Јокић је на паркету провео 37 минута, постигао је 22 поена, додао је и 13 скокова, те девет асистенција.

Када је Србин на свом нивоу, а ове сезоне је то у свакој утакмици Нагетси обично добијају мечеве. Ипак, не може 211 центиметара високи Сомборац сам да вуче Денвер.

Није ништа слутило после првог полувремена да ће франшиза из Колорада доћи до победе. Ипак, одлична игра у наставку, посебно четвртој четвртини донела је Денверу прилику да дође до новог тријумфа.

Осим Јокића добар код Нагетса је био Џамал Мареј који је такође постигао 22 поена. Код Оклахоме најбољи је био Џастин Џексон са 20 поена, пратили су га Хамиду Дијало и Ал Хорфорд са по 16.

Денвер сада има учинак 14-11, а Тандери 10-15.

Шта тек рећи за партију Луке Дончића. Словенац је одиграо утакмицу каријере. Он је у победе његовог Даласа над Њу Орлеансом 143:130 поставио рекорд каријере, пошто је бројао до 46.

Ово посебно добија на значају ако се зна да је Дончић у већу брзину упалио тек у другој четвртини (први период окончао са два поена).

Баш као и Јокића право уживање је гледати и Луку на паркету, који из меча меч показује какав је кошаркашки уметник.

Добру утакмицу је одиграо и Кристапс Порзингис који је меч окончао са 36 поена. На другој страни одличан је био Зајон Вилијамсон са 36 поена, док је Брендон Инграм додао 30.

Маверикси су на учинку 13-14, а Пеликанси 11-14.