МЕЧ ЗА ИНФАРКТ: Партизан надокнадио -18 и савладао Локомотиву у последњим секундама!

А. Илић

03. 02. 2021. у 20:04 >> 22:28

КОШАРКАШИ Партизана у 4. колу Топ 16 фазе Еврокупа савладали су Локомотиву резултатом 71:69

Кошаркаши Партизана отворили су лоше меч, имали су гости предност од почетка, тек у петом минуту серијом 7:0 Партизан успева да се врати на заостатак 12:16.

Добро је на почетку Новица Величковић играо, постигао је шест поена, до краја прикључио му се и Рашон Томас. Партизан је имао заостатак 22:24.

Ни у другој четвртини није било боље. Гости су брзо дошли до + 8, док је Партизан превише веровао шуту за три који вечерас није служио црно-беле.

У једном тренутку Локоси су имали 31:48. Да би на крају Партизан успео да смањи заостатак на 35:48.

Трећа четвртина била је црно-бела, разиграли су се играчи "парног ваљка" успели у једном тренутку да смање на два поена заостатка, да би четвртину затворили са 52:56.

Покушао је Партизан у последњој деоници да смањи заостатак и преокрене. Уследила је "жута минута" и једних и других. Дуго смо били без поена, а у први план истицале су се одбране. Утакмица је четири минута пре краја ушла у неизвесну завршницу. Томас је спустио на 61:63. Узбудљиво је било до краја.

Спустио је Партизан на минус један, Крафорд уписује лаке поене, а онда хладнокрвно Џош Перкинс тројком доноси изједначење. 69:69. Погрешио је Линч, лопта за Партизан. Поново је одговорност преузео Перкинс који поентира на "други обруч" у последњим секундама за тријумф 71:69.

Партизан - Локомотива 71:69 (22:24, 13:24, 17:8, 19:13)

Хала: Ранко Жеравица, без публике; Судије: Христодулу, Бисанж, Уђански

ПАРТИЗАН: Мика 8, Загорац, Пејџ 8, Дангубић, Јармааз 11, Величковић 9, Перкинс 9, Јанковић 3, Радовановић, Томас 23, Трифуновић, Мозли.

ЛОКОМОТИВА: Вилијамс-Гос 5, Камингс 5, Херви 15, Мотовилов 6, Калниетис 2, Илнитски, Кузминкас 2, Линч 10, Мариук, Крафорд 16, Гордон 7, Емченко 1.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40. МИНУТ - Партизан је ушао у последњи минут са поеном заостатка, онда је Крофорд уписао лаке поене. Погодио је тројку Џош Перкинс нерешено је 69:69 на 30 секунди до краја. Погрешио је Линч узима Пејџ лопту. Занимљиво је да до овог тренутка у последњој деоници црно-бели имају 17:8. Перкинс погађа на други обруч за победу Партизана 71:69

38. МИНУТ - Погодио је и Пејџ. Партизан на минус два. Херви убацује лаке поене са друге стране. Занимљиво је да је Рашон Томас на терену током целог другог полувремена. Погодио је Јарамаз за три, шеста тројка из 22 покушаја за црно-беле 66:67

37. МИНУТ - Спустио је Рашон Томас на минус два. Одмах је одговорио Линч.

36. МИНУТ - Партизан и Локомотива улазе у серију промашаја. Дуго је трајала, а до лаких поена долазе црно бели преко Јанковића кога је након контре проиграо Томас.

33. МИНУТ - Нова изгубљена лопта црно-белих, таман када су се приближили противнику дозволили су му да се врати у меч. Добро је бранио Томас Камингса. Нова изгубљена лопта црно-белих.  Херви је ухватио скок у нападу и погодио поред Томаса, а онда је Рашон дао кош са полудистанце.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. МИНУТ - Није успео Перкинс у последњем тренутку да поентира. Одлична четвртина Партизана. 52:56.

27. МИНУТ - Камингс је направио фаул у нападу на Пејџу. Јарамаз је промашио отворену тројку после офанзивног скока Мике.

25. МИНУТ - Партизан се пробудио у одбрани. Томас после једне агресивније акције Јарамаза добија “ливаду” под кошем и погађа за 50:44. Мика је кикснуо и поклонио лопту Мотивилову, а овај у контри лагано решио напад.

23. МИНУТ - Веома битан шут, па два промашаја Локомотиве. Мика губи лопту под кошем, али Партизан после поготка Јарамаза има прикључак. Солидна одбрана за сада, нападу још треба рада. Томас је у контри поентирао после додавања Јарамаза – 50:42 за Локосе.

21. МИНУТ - Дванаеста изгубљена лопта Партизана. Загорац је поскочио да шутне и направио је кораке. На другој страни лепа акција завршена закуцавањем Кевина Хервија. Узвратио је Томас куцањем у контри.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - Половичан је био Јанковић са линије за три. Одбранио се Партизан са друге стране. Имају црно-бели последњи напад. Јарамаз игра против Гордона, промашује за три. На крају 35:48.

18. МИНУТ - Коначно погађа Пејџ за три. Гости су одлично затворили рекет, једина солуција била је шут са дистанце. Партизан у великом заостатку 31:48. Уследила је још једна тројка Пејџа у низу иако је пре тога имао 0-4

15. МИНУТ - Нова тројка гостију, погодио је Крофорд. Шутирају Локоси 4-8 за три. Чини се да гости са великом лакоћом долазе до простора при шуту за три. Гости су у предности и када је скок игра у питању. 26:40 на семафору. Чини се да је само Томас расположен у другој четвртини, Американац убацује свој 10. поен.

14. МИНУТ - Два пута прецизан је Томас, а пре тога Камингс тројком доноси прву двоцифрену предност екипи Локомотиве.

12. МИНУТ - Промашио је целу контрукцију Перкинс, наставља се агонија црно-белих када је у питању шут за три, употпунио ју је Томас новим промашајем са дистанце, потом и Загорац. Води Локомотива 22:30, а Партизан шутира 2-9 за три.

11. МИНУТ - Другу четвртину Партизан почиње фаулом Трифуновића, а нова јефтина грешка црно-белих враћа лопту гостима. Покушава Трифуновић са друге стране, није се најбоље разумео са саиграчем, те се отворила прилика за контру гостију. Гордон уписује лаке поене.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. МИНУТ - Успева често Локомотива да дође до "ничијих" лопти. Јемченко је имао два бацања након једне од борби за лопту. Промашио је прво. Последњи напад има Партизан 20:22. Пре тога прецизан је био Рашон Томас. Кренуо је Партизан у напад, Перкинс прави јефтин фаул и поклања лопту гостима који долазе до поена преко Кузминскаса. Партизан ипак одлази на паузу са два поена заостатка, погађа Томас.

7. МИНУТ - Два пута се одлично брани Партизан. Покушали су Јарамаз и Пејџ за три, били су непрецизни, чини се да гости свесно остављају простор домаћим кошаркашима на дистанци. Из скока након промашаја Мозлија погађа Томас за 16:18.

6. МИНУТ - Чини се да ће и вечерас Величковић бити главни играч у нападу Партизана, већ је постигао шест поена, последња два са пенала.  Покушао је тројком Пејџ после добре одбране да донесе вођство Партизану био је непрецизан.

5. МИНУТ - Серијом 7:0 Партизан се враћа у меч, вратили су црно-беле у меч Јарамаз и Величковић, а потом Херви постиже тројку за 12:16

3. МИНУТ - Боље је Локомотива отворила меч. Крофорд је дао тројку после офанзивног скока и поена Величковића, одговорио је тројком Јарамаз.

1. МИНУТ - Немања Дангубић је у првом нападу скочио и промашио с полудистанце, а Линч после офанзивног скока убацује лопту у обруч Партизана.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45