СРБИН НАСТАВЉА ДА ДОМИНИРА: Јокић у два дана убацио Финиксу 60 поена (ВИДЕО)

24. 01. 2021. у 08:35

КОШАРКАШИ Денвера су после два продужетка и велике драме савладали Финикс 120:112, а сјајну партију пружио је репрезентативац Србије Никола Јокић.

Никола је на терену провео 42 минута, убацио 29 поена, имао 22 скока и шест асистенција. На челу са њим и са плејмејкером Џамалом Марејем (26 поена), Денвер је поправио свој скор на 9-7 и на одличних 5-2 у гостима.

Тимови су све време били изједначени, а Јокић је при резултату 96:95 за Сансе, на пола минута до краја, промашио важан шут. Крис Пол је у следећем нападу погодио за 98:95, и Нагетсима је била потребна тројка да изборе продужетак.

Џамал Мареј је са звуком сирене погодио немогуће, и одвео утакмицу у "екстра-тајм".

У прва два минута првог продужетка једино је Јокић убацио једно од два слободна бацања, а оба тима су све остало промашила. Бриџис је онда закуцао и донео вођство од 100:99 Сансима, А Мареј је са пенала преокренуо - 101:100. Крис Пол је на 2 и по минута до краја погодио за 102:101 за Сансе, а затим је уследила гомила промашаја са обе стране.

Јокић је онда натерао центра Санса Деандреа Ејтона да направи шесту личну, и Феникс је морао да стави на Србина Френка Каминског, који у три живота не би могао да га сачува.

То је било јасно на пола минута до краја, када је Никола окренуо Каминског, дао зицер на другу, и то све уз фаул и додатно бацање, које је искористио: 104:102 за Денвер.

Абдел Надер је онда шутнуо тројку, фаулирао га је Дозиер, али је Египћанин погодио само 1 од 3 слободна бацања. У следећем нападу Јокић је опет натерао Каминског на фаул, и погодио је оба слободна бацања: 106:103 Денвер, на 8 секунди до краја.

Ипак, Џе Краудер је успео да убаци очајничку тројку, и отишли смо у други продужетак.

А тамо је Денвер са Јокићем доминирао.Србин је прво "нахранио" Монте Мориса са две асистенције, за 111:106, узвратио је Крис Пол за 111:108. Јокић је затим погодио хорог, па шут са полудистанце, за 115:108, а Бриџис је смањио на 115:110.

Следећи напад је припао Џамалу Мареју, који је погодио "фејд-авеј" за 117:110, а Јокић је још повећао предност са два пенала, и ту је све било готово

Српски центра је тако у два дана и у две утакмице тиму уз Аризоне споковао 60 поена и оба пута водио свој тим ка победи.

Поред Јокића који је имао 29 поена, Мареј је меч је завршио са 26 поена, а Џамајкл Грин додао је 16, а Мајкл Портер Џуниор 14 поена. На другој страни, по 21 поен Краудера и Пола, 19 Кема Џонсона и 17 Диандре Ејтона.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45