НЕ ПРИЈА ПАРТИЗАНУ СВЕТЛОСТ ПАРИЗА: Црно-бели декласирани од Метрополитанса!

А. Илић

19. 01. 2021. у 20:15 >> 22:42

Кошаркаши Партизана у 2. колу топ 16 фазе Еврокупа гостовали су Метрополитансу (79:62).

Имао је Партизан ове сезоне лоших момената, али је меч против француског тима у врху најлошијих издања црно-белих ове сезоне.

Домаћин је од првог подбацивања показао да жели победу, већ након 10 минута имали су двоцифрену предност 22:11. Изабранике Саше Филиповског није служио шут у првој деоници.

Успели су да се у некој мери врате у живот у другој деоници која је гостима припала резултатом 16:19, а потпуни потом уследио је у другом полувремену.

Трећи период убедљиво добија домаћи тим резултатом 23:16, а у последњој четвртини уследило је помрачење ума.

Није Партизан успео да убаци лопту у кож ни по питању живота. Примили су их 16, а за осам минута постигли свега 8. Метрополитанс није попуштао гас, те је Партизан на крају убедљиво поражен.

Метрополитан – Партизан 79:62 (22:11, 16:19, 23:16,  18:16)

Хала: Марсел Сердан

Судије: Коромилас, Алијага, Кливаз

Метрополитанс: Стол 5, Конате 5, Мичино 16, Рос 13, Сако 2, Пиналт 4, Гудвин 9, Браун 6, Чикоко 4, Халиловић 15.

Партизан: Мика, Милер-Мекентајер 14, Загорац 14, Пејџ 7, Гангубић 8, Јарамаз 2, Величковић, Перкинс 5, Јанковић, Томас 7, Трифуновић, Мозли 13

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40. МИНУТ - Покушао је Јарамаз да шутне, био је изблокиран, у наставку напада направио је бек црно-белих фаул у нападу. На крају Мекентајер постиже тројку за црно-беле

39. МИНУТ - Није успео Партизан у наставку да се пробуди, те је Мишино диктирао темпо и долазио до лаких поена. Видели смо ипак један атрактиван потез када је Вил Мозли закуцао након лоб додавања Јарамаза 79:59.

37. МИНУТ - Растерећено играју кошаркаши Метрополитенса, Мишинопостиже нову тројку за предност 74:52.

36. МИНУТ - Прве поене Партизан постиже поене преко Дангубића, а потом се уписује Милер Мекентајер.

32. МИНУТ - Партизан губи 21 поен у овом тренутку. Серија домаћина 6:0 за максималних 67:46. Изабраници Саше Филиповског изгледају као тим који је јуче састављен. Нерезонски шутеви, "ер бол" Дангубића, укратко је сумиран учинак Партизана током досадашњег дела последње деонице.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. МИНУТ - Стол са бацања одржава 18 поена, покушали су у последњем нападу преко Перкинса из тешке ситуације и успели црно-бели да смање на 15 поена.

29. МИНУТ - Партизан је коначн одошао до лаких поена преко Мозлија. Перкинс то замало анулирао лошим прекршајем. Срећом по Партизан, није Сако погодио додатно бацање, па је разлика остала +18, 59:41.

25. МИНУТ - Како је почео прву, тако и трећу четвртину почиње Партизан. Без шута. Максималних 17 поена за домаћина 53:35.

23. МИНУТ- Мичино одржава пристојну предност домаћина у овом тренутку. Рос новом тројком поново враћа двоцифрену разлику, а потом поенима Мичиноа поново 13...

22 МИНУТ - Прво је Росу испала лопта при покушају закуцавања, а онда је у нападу Партизана Мекинтајер смањио на -6. Надовезао се Чикоко фаулом у нападу при прављењу блока.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - Партизан је у последњи минут ушао са пет поена заостатка. Имао је Мекентајер прилику да још приближи Партизан, шутирао је нерезонску тројку. Кажњава Пол Стол тројком то на другој страни. 38:30. У последњим секундама полувремена погодио је Мекентајер, погледали су арбитри снимак, ништа од поена.

18. МИНУТ - Разиграо се Рашон Томас, прво је фаулиран и са два пенала примакао црно-беле, а потом изнудио још један фаул играча, и то у нападу. Ипак, није било поена, Чикоко је погодио са полудистанце, након чега је уследио бруталан кош Мозлија. Брзу акцију црно-белих Пејџ је окончао пасом за Мозлија, а он “постеризовао” Чикокоа уз додатно слободно бацање, које је промашио. Није ни домаћи тим поентирао, 35:28 за Французе.

16. МИНУТ - Лаки поени за Метрополитен. Максим Рос је погодио, са друге се стране уписао Рашон Томас, а потом у наредном нападу Милер-Мекентајер, те Партизан долази коначно до лаких поена. Тренутно 33:24.

15. МИНУТ - Поенима Арчија Гудвина Парижани иду на максималних 13 поена предности. Партизан свим силама покушава са дистанце, а вечерас су чини се заборавили шут кући.

12. МИНУТ - Партизан има већ шест изгубљених лопти, а из игре шутира 4/16, од чега 2/12 за два! Друга четвртина је почела шутем за три Перкинса, али лопта излази из обруча. Халиловић је сигуран, то је његов девети поен вечерас. Пејџ даје нову тројку – 24:14

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. МИНУТ - Партизан дуго без поена. Коначно успева Загорац да тројком разбуди госте 19:1. Након прве четвртине ипак двоцифрена предност домаћина.

8. МИНУТ -Ентони Браун са линије за слободна бацања доноси прву двоцифрену предност домаћину 18:10, а потом је прецизан био са пенала и Пино, те је предност домаћина отишла на 11 поена. Не иде у корист Партизану ни пет изгубљених лопти до овог периода.

6. МИНУТ - Партизан је постигао кош после три минута! Пејџ даје "флоутер", али Мишино одмах одговара. Филиповски тражи тајм-аут, љут је на своје играче. 14:6

5. МИНУТ - После минута без поена на обе стране, Мозли фаулира Гудвина при шуту за три поена; 3/3 и сада је 10:4. Партизан има три изгубљене лопте за мање од пет минута.

2. МИНУТ - Утакмица је почела брзим темпом. Чекало се скоро минут и по на први кош који је дело Метрополитана. На другој страни, после два промашаја Томаса, Коди-Милер Мекентајер даје тројку. 2:3

Стартне поставе:

Метрополитанс Париз: Давид Мишино, Максим Рос, Арчи Гудвин, Ентони Браун, Виталис Чикоко

Партизан: Коди Милер-Мекинтајер, Маркус Пејџ, Немања Дангубић, Рашон Томас, Вил Мозли

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49