ЕВРОЛИГА: Жалгирис прегазио Химкија
КОШАРКАШИ Жалгириса победили су вечерас на свом терену у Каунасу Химки са 102:75 (22:20, 17:28, 39:13, 24:14), у утакмици 18. кола Евролиге.
Фото: Евролига
Жалгирис је предводио Жофри Ловерњ са 29 поена, девет скокова и две асистенције. Маријус Григонис у победи је учествовао са 18 поена и осам асистенција, а Најџел Хејс са 14 поена.
У руском тиму најефикаснији је био Алексеј Швед са 22 поена и осам асистенција. Девин Букер додао је 19 поена, уз седам скокова и четири асистенције, а Џордан Мики 10 поена. Српски кошаркаш Стефан Јовић утакмицу је завршио са седам поена, четири асистенције и три скока.
Жалгирис сада има 11 победа и седам пораза на шестом месту на табели, а Химки је последњи са две победе и 16 пораза.
У следећем колу Жалгирис ће 13. јануара играти у Москви против ЦСКА, а Химки ће дан раније дочекати Барселону.
Препоручујемо
НОВА КАТАСТРОФА КОКОШКОВА: Жалгирис се играо са Фенером, тим из Истанбула на -37
17. 12. 2020. у 21:21
КАКО ЋЕ ДАНАС ИЗГЛЕДАТИ ПАРТИЗАН? Црно-бели сезону настављају без човека који је саставио овај тим
КОШАРКАШИ Партизана ће у 14. колу Евролиге угостити Бајерн Минхен.
04. 12. 2025. у 08:39
ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...
ЛЕГЕНДАРНИ шпански тренер Пабло Ласо први је кандидат за клупу Партизана, преноси "Спортал".
04. 12. 2025. у 19:46
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)