НБА: Бјелица скроман у поразу Сакрамента, Авдија добија озбиљну минутажу

28. 12. 2020. у 08:36

КОШАРКАШИ Сакрамента изгубили су од Финикса 116:100, а српски кошаркаш Немања Бјелица у пораженом тиму убацио је само једну тројку.

Бјелица је на паркету провео 11 минута уз шут из игре 1/3, три скока и две асистенције, а најефикаснији код Кингса био је Бади Хилд са 17 поена.

У победничкој екипи Финикса предњачили су Микал Бриџс (22 поена), Камерон Џонсон додао је један мање, док је Девин Букер стао на 20.

Вашингтон је поражен од Орланда 120:113, а Дени Авдија, син легенде Црвене звезде Зуфера Авдије, имао је учинак од девет поена и девет скокова, уз три асистенције за 36 минута игре.

У екипи Орланда истакао се Никола Вучевић са 15 поена, осам скокова и четири асистенције.

Голден стејт је победио Чикаго са 129:128 тројком Дајмона Лија 1,7 секунди пре краја. Најефикаснији у редовима Вориорса био је Стеф Кари са 36 поена, Ендрју Вигинс је додао 19, а Ли 12 поена.

Зек Лавин, који је пет секунди пре краја погодио за три поена и донео предност Чикагу, утакмицу је завршио са 33 поена.

Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса лако су победили Минесету са 127:91 предвођени Кајлом Кузмом и Леброном Џејмсом који су убацили 20, односно 18 поена, док је Марк Гасол убацио 12. У екипи Минесоте најефикаснији је био Ентони Едвардс са 15 поена.

Кливленд је уписао и трећу победу на почетку нове сезоне пошто је са 118:94 био бољи од Филаделфије. Андре Драмонд је убацио 24 поена уз 14 скокова у победничком тиму, док је у Филаделфији најбољи био Тобајас Херис са 16 поена.

Са три победе сезону је почела и Индијана, први пут од сезоне 2013/14, пошто је славила против Бостона са 108:107, а победничке поене постигао је Домантас Сабонис 8,4 секунде пре краја. Он је меч завршио са 19 поена и десет скокова за свој 100. дабл-дабл, док је најефикаснији био Малком Брогдон са 25 поена. На другој страни, најбољи је био Џејсон Тејтум са 25 поена, али је промашио шут за три поена 1,8 секунди пре краја.

Прву победу у сезони уписао је Њујорк који је са 130:110 победио Милвоки. Кључна фигура у победи Никса био је Џулијус Рендл са 29 поена, 14 скокова и седам асистенција, док је у екипи Милвокија најбољи био Јанис Адетокунбо са 27 поена и 13 скокова.

Брендон Инграм је са 28 поена и 11 скокова предводио Њу Орлеанс до победе против Сан Антонија са 98:95, док је Шарлот нанео Бруклину први пораз у сезони са 106:104.

Свему је претходила историјска утакмица кошаркаша Даласа и Лос Анђелес Клиперса, у којој су Маверикси добили прво полувреме са 50 поена разлике (77:27), док је на крају је резултат било плус 51 у корист екипе Бобана Марјановић (124:73).

Најефикаснији је био Лука Дончић са 24 поена, девет скокова и осам асистенција. Пратио га је Џош Ричардсон са 21, а 18 је имао Хардавеј.

Српски центар Бобан Марјановић је за 10 минута постигао четири поена и ухватио пет лопти, док је међу Клиперсима Пол Џорџ имао 15, а Ибака 13 постигнутих поена.

Резултати: Шарлот - Бруклин 106:104, Њу Орлеанс - Сан Антонио 98:95, Вашингтон - Орландо 113:120, Кливленд - Филаделфија 118:94, Њујорк- Милвоки 130:110, Чикаго - Голден Стејт 128:129, Индијана - Бостон 108:107, Сакраменто - Финикс 100:116, ЛА Лејкерс - Минесота 127:91.