ПЕНГОС ПОЧЕО, РИВЕРС ЗАВРШИО: Катастрофа Звезде у Русији

22. 12. 2020. у 17:29 >> 19:55

Кошаркаши Црвене звезде поражени су убедљиво од домаћег Зенита у 16. колу Евролиге 98:69.

Риверс је био најефикаснији играч у победничком тиму са 23 поена и индексом 26, Кевин Пенгос, који је највећи кривац што је Звезда заостала у старту, убацио је 17, од чега 15 у првом полувремену.

- Коначно сам добио шутерски осећај. Имали смо на тренутке поремећен фокус, али треба да будемо поносни на крају - рекао је Кејси риверс који је у другом полувремену убацио седам тројки из осам покушаја.

О'Брајент је убацио 13, Давидовац 10, а Огњен добрић девет за нашег шампиона.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

98:69 - КРАЈ - Пораз Звезде у Санкт Петерсбургу!

93:63 - Зубков погађа за три, Волден узвраћа, али прекасно.

90:60 - Седма тројка Риверса, који је све поене постигао у другом полувремену - 23.

87:58 - Тројка Понитке за плус 29 на конту Руса.

82:56 - Риверс је почео да се шета кроз одбрану нашег шампиона.

74:54 - Кејси Риверс отвара последњу четвртину тројком, одмах затим Томас на асистенцију Берона враћа плус 20 домаћима.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

69:54 - Кино Колом постиже прве поене у дресу српског шампиона. Прво двојку, па у наредном нападу и тројку.

65:49 - Тек друга тројка Звезде, прва у другом полувремену. Погодио је О'Брајант.

65:46 - Куриџа не користи додат6но бацање, а у наредном нападу Зенита прави фаул којим звезда излази из бонуса. Томас је сигуран

59:42 - Трећа тројка Кејсија Риверса и Звезда је опет у проблему...

56:42 - Зенит тројкама враћа осетнију предност на старту другог полувремена.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

48:37 - Мало је недостајал ода Звезда смањи на минус осам, али је Симоновић промашио последњи шут у првом полувремену. Добрић са девет и О Брајент са седам поена предводе напад Звезде. Код домаћих најефикасније Пенгос са 15 и Берон са 11 поена.

48:35 - Одмах после првог, уследио је и други тајм-аут руске екипе. Звезда је реализовала напада, а Симоновић одмах потом изнудио фаул у нападу. Звезда је смањила на минус 13.

48:33 - Ћави Пасквал узима тајм-аут после серије Звезде од 6:0.

48:27 - Друга тројка Берона. Немилосрдан је према бившем клубу.

45:25 - Зубков је промашио две тројке у два узастопна напада, иначе би предност руске екипе била још осетнија.

44:22 - Добрић (7) и Симоновић (4) постигли су половину Звездиних кошева, с тим што је Добрић једини играч Звезде са више од једним успешним шутом из игре.

43:19 - Први поени Матеуша Понитке, тројка.

40:16 - Берон погађа прву тројку, укупно осми поен бившег кошаркаша Звезде за рекордну предност Зенита од плус 24!

37:16 - Наставља се прича из првих десет минута. Пенгос одмара, али његову улогу преузимају остали играчи руске екипе.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

30:12 - Зенит је решио прву четвртину у своју корист са плус 18. Мораће Звезда много боље у нападу, а у одбрани да се нађе начин како зауставити Пенгоса.

28:12  - У последњи минут прве четвртине улази се са плус 16 за Зенит.

21:11 - Није дуго требало Зениту да врати двоцифрену предност. Одлази се на други тајм аут два минута пре краја.

16:11 - Пенгос је вечерас незаустављив, али Ускоковић држи прикључак.

14:9 - Мини серија Звезде којом су црвено-бели преполовили почетно вођство руске екипе.

14:2 - И опет Пенгос за три!

11:2 - Пенгос је за три минута постигао осам бодова и предност домаћих се увећава.

6:0 -Зенит отвара утакмицу са две тројке, а црвено-бели нервозном игром су прокоцкали прва три напада.

Меч у дворани Сибур арена био је под знаком питања због позитивних случаја Ковид-19 инфекције у редовима црвено-белих, али после другог тестирања и лабораторијских анализа, честице вируса су пронађене код једног неименованог играча, тако да по правилнику такмичења, не постоји препрека да се меч у Русији одигра.

Звезда у овај дуел улази после тријумфа над Валенсијом у прошлом колу, појачана за два имена у односу на тај меч - Ленгстона Хола, који се опоравио од повреде, и Кино Колома, за кога се очекује да дебитује у дресу београдског тима.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17