ЗАДАР ЗАВИЈЕН У ЦРНО: Преминуо отац Аријана Комазеца, некада и сам кошаркаш, па после спортски новинар

20. 12. 2020. у 11:35

У 76. години живота преминуо је Милан Комазец, кошаркаш Задра из златне генерације предвођене легендарнима Крешом Ћосићем и Пином Ђерђом.

Комазец је био део екипе Задра која је освојила три наслова првака Југославије, као и један Куп.

Готово целу играчку каријеру провео је у КК Задру. Кратко време био је и тренер женске екипе Задра, а затим се посветио спортском новинарству. Био је дугогодишњи дописник дневног листа "Спорт".

Милан је такође и отац легенде хрватске кошарке, Аријана Комазеца.

Од њега су се опростили на фејсбук страници Музеј задарске кошарке:

- Отишао је велики човек, много нам је помогао у нашем раду. Хвала вам шјор Зеко, хвала Вам за све - написали су.

Од њега се опростио и КК Задар:

- Синоћ нас је у 76. години напустио Милан Комазец. Милан је био човек који је скоро целу своју каријеру провео играјући у задарском дресу и освојио је прва четири трофеја у историји Задра ('65, '67, '68 првенство Југославије, '70 Куп Југославије). Задар ће му бити вечно захвалан за све што је учинио за наш град и задарску кошарку - написали су из клуба.