НОВО МЕСТО, СТАРИ ПРОБЛЕМИ ПАРТИЗАНА: Крка декласирала црно-беле, плеј-оф све даље (ВИДЕО)

19. 12. 2020. у 18:52

КОШАРКАШИ Крке су декласирали Партизан у оквиру 11. кола АБА лиге 69:50

Дуел у Новом месту Крка је дочекала са три везане победе. Пали су пред Партизан Борац, Приморска и Сплит. Партизан је у овом мечу имао мизеран шут за три од свега пет процената.

Кемфор је меч почео са две везане тројке, а црно-бели минусом од 7:2. Прекинуо је лошу серију поенима Јанковић са линије за слободна бацања, да би новом тројком Кемфора поново почела да расте предност Крке која је након четири минута имала предност од 12:4. Након осам минута игре на семафору је стајало 20:10,Да би Крка до краја деонице дошла до максималних 12 поена.

Лоше је почело, још горе се наставило. Приморан је био Саша Филиповски на тајм-аут  при резултату 28:10. За 20 минута игре "парни ваљак" постигао је свега 24 поена уз шут из игре 26 посто док је екипа из Новог Места погодила чак девет шутева за три, а у једном тренутку домаћин је имао предност 27 поена, али је Партизан успео да спусти на "само" 39:27

Трећа четвртина била је најлошија када је кошгетерски учинак Партизана у питању. Изабраници Саше Филиповског постигли су свега осам поена.

У четвртој четвртини крка поново до 20+ поена. Партизан је заиграо знатно боље када је напад у питању, али је са друге стране домаћин до краја одржавао своју предност. Једино што су црно-бели успели јесте да ублаже пораз и спусте се испод 20 поена. На крају 69:50.

У победничкој екипи најефикаснији су били Камфор са 16 и Типчевић са 13 поена. Док је у Партизану једини двоцифрени био Коди Милер Мекентајер са 12, Раде Загорац је додао девет поена.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17