НОВО ПРИЗНАЊЕ ЗА СРПСКОГ КОШАРКАША: Јокић је најбољи центар НБА лиге
НИКОЛА Јокић је најбољи центар НБА лиге, бар ако је веровати генералним менаџерима екипанајјаче лиге на свету, који су, другу годин узаредом, српског кошаркаша изабрали у традиционалној анкети.
Фото: АП
Уочи почетка сваке нове сезоне у НБА лиги, организује се анкета у којој учествују генерални менаџери клубова, а који одговарају на питања о будућем шампиону, најкориснијем играчу, кошаркашу који ће највише напредовати...
Чак 81% њих мисли да ће Лејкерси опет освојити титулу, а минималне шансе се дају само још Клиперсима, Бруклину и Мајамију.
У анкети заа најбољег центра победио је Никола Јокић за кога је гласало 50% испитаника. он је иза себе оставио НБА шампиона Ентонија Дејвиса (23%), док је на трећем месту неочекивано Јанис Адетокумбо.
Грчки кошаркаш је изгласан за најбољег неевропског играча, испред Дончића и Јокића, док је такође и најбољи дефанзивац и крилни центар. На месту "плеја" предњачи Стеф Кари упркос повреди, најбољи бек је Џејмс Харден, а најбоље крило - Леброн Џејмс.
Јокић је у анкети за најбољег асистента другопласирани са 25% гласова, иза Леброна Џејмса са 43%.
Четири одсто испитаника верује да јокић може да дође до МВП титуле, а и ту је победу однео Јанис са 32% гласова. Следе Лука Дончић, Ентони Дејвис, Леброн Џејмс и Кевин Дурент.
Препоручујемо
ИГРАЧИ КОЈИ НАЈВИШЕ ЗАРАЂУЈУ У НБА ЛИГИ: Кари води, Леброн ни у пет, Јокић 25.
05. 12. 2020. у 19:43
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА НБА ЛИГУ: Јокић на Бјелицу, Марјановић против Финикса, Богдан путује у Чикаго!
05. 12. 2020. у 08:52 >> 09:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АНЋЕЛОТИ И БРАЗИЛ У ПРОБЛЕМУ: Нејмар због повреде и даље ван терена и тренажног процеса
НА стадиону Хантингтон Банк Филд у Охају, Бразил и Египат играју пријатељски меч у склопу последњих припрема за Светско првенство.
06. 06. 2026. у 07:00
ЦЕО ИЗРАЕЛ У ШОКУ: Не може да верује шта се дешава у Тирани! (ВИДЕО)
Светско првенство у фудбалу "само што није", а најновије вести - прилично су бурне.
06. 06. 2026. у 12:41 >> 17:07
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)