МРШАВА НОЋ СРБА У НБА: Боби промашио тројку за победу, Богдановић ни двоцифрен (ВИДЕО)

18. 12. 2020. у 08:21

КОШАРКАШИ Минесоте победили су Далас после продужетка са 129:127 у најзанимљивијој утакмици предсезонског програма у ноћи између четвртка и петка.

Српски кошаркаш Бобан Марјановић могао је да се прослави, али је на крају продужетка промашио тројку за победу Меверикса.

Марјановић је на нешто више од четири секунде остао усамљен, добио лопту из аута иако није карактеристично да тако важне шутеве добијају центри, али није имао среће да његов покушај заврши у кошу.

Боби је добио прилику у завршници и на крају скупио скоро 10 минута, а зауставио се на шест поена (3-7 из игре), уз два скока и две блокаде.

Један од кошева било је и закуцавање у последњем минуту регуларног дела за 112:114, али су Тимбервулвси успели да изједначе и изборе продужетак, у којем су потом били успешнији.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Лука Дончић са 20 поена, али и 12 промашаја из игре, док је Тим Хардавеј додао два поена мање.

Минесоту је до победе предводио Таунс такође са 20 поена, док су по 18 додали Кулвер и Бизли.

Голден Стејт је савладао Сакраменто Кингсе 113:105, а Бјелица је убацио 10 поена и забележио осам скокова, па је тако остао без "дабл-дабл" учинка.

Најбољи на том мечу био је Стеф Кари са 29 поена, док је Убре Јуниор убацио 22.

За то време, Богдановић је у пораз у Атланте од Мемфиса 128:106 одиграо 27 минута. За то време, прикупио је тек девет поена, али и седам скокова и две асистенције. Његов шут из игре био је 4/11, уз само једну тројку са 20% успешности са дистанце.

Најбољи у тиму Атланта је био Хантер са 22 поена, док је са друге стране Брук са 24 поена водио Гризлисе ка тријумфу.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45