ПАРТИЗАН ПАО У ФРАНЦУСКОЈ: Скраб у последњој секунди донео победу Буржу

15. 12. 2020. у 20:12 >> 22:28

КОШАРКАШИ Партизанапоражени су од Буржа са 73:71 у 10. колу Еврокупа, а тријумф домаћем тиму донео је Томас Скраб.

Фото АБА лига

Нови пораз доживели су црно-бели, овога пута у Француској. Бурж је оба пута победио Партизан ове сезоне.

Изједначен меч је виђен током већег дела сусрета. На крају се у неизвесној завршници боље снашао домаћи тим и остварио тријумф.

Имао је тим Саша Филиповског прилику да поентира у последњем нападу, али је лоше одигран тај напада. Потом је Анђушић шутирао из велике даљине, погодио је само таблу, но ту се нашао Скраб и поенима из "одбојке" донео победу Буржу.

У победничком тиму највише се истакао Данило Анђушић са 16 поена, пратио га је Пјер Пелос са 13. Код Београђана најбољи је био Рашон Томас са 15 поена, док је Коди Милер-Мекинтајер уписао 11.

Учинак Буржа је 6-3, а скор црно-белих је 5-4.

Подсетимо, Партизан има да одигра још једну утакмицу - одложену против Венеције у Италији.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Бурж - Партизан 73:71

73:71 - Скраб доноси победу Буржу поенима уз звук сирене након што је Анђушић промашио далеку тројку.

71:71 - Анђушић је наскочио и погодио за два поена и ново изједначење.

69:71 - Сада је ван линије 6,75 преџизан био најпре Милер-Мекинтајер, а онда је након његовог додавање из угла погодио и Томас.

67:65 - Пелос је у Београду био кобан по црно-беле, а то би могао да буде и сада. Погодио је тројку после сјајне пик-ен-поп комбинације.

64:63 - Јанковић је постигао веома битне поене за Партизан у тренуцима када се ломи утакмица.

62:61 - Домаћи су после тајм-аута у серији од 6:0 и преузели су вођство. Сада је Филиповски позвао тајм-аут.

56:61 - Прве поене у последњем периоду тек после два минута постигао је Рашон Томас.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Бурж - Партизан 56:59

56:59 - Дозволио је Партизан домаћину да постигне тројку у последњем нападу треће четвртине.

49:52 - Прецизан са линије пенала је био Милер-Мекинтајер и доное плус три свом тиму.

49:48 - Поенима Омића Бурж је успео да поведе.

45:48 - Након тројке Пикока за Партизан је лепо после продора поентирао Раде Загорац.

40:44 - Трећи сегмент меча је почео поенима гостију.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Бурж - Партизан 40:41

40:41 - Партизан води само један разлике после 20 минута кошарке, иако је био бољи ривал.

38:41 - Неда се Бурж. Домаћин недозвољава црно-белима да се одлепе. Опет стратег црно-белих зове минут одмора.

33:39 - Партизан одража предност. Добро служи шут госте за три поена у овим моментима.

29:34 - Погодио је Јарамаз тројку после минута одмора. Домаћи су узвратили.

27:31 - Везао је домаћи тим две тројке и пришли на само четири поена заостатка. Одмах је тајм-аутом реаговао Сашо Филиповски.

21:29 - Боља игра Партизана. Црно-бели су боље почели и други период.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Бурж - Партизан 21:26

21:26 Данило Анђушић је погодио тројку и извукао фаул и додатно бацање Јарамаз поентира, потом Партизан игра добру одбрану, да би у нападу играо за Ерика Мику на ниском посту и црно-бели воде.

17:18 Одлична утакмица у уводним минутима. Ривали су акценат ставили на офанзиву што је допринело врло динамичној игри. На тројку Дангубића одговорио је Анђушић истом мером, а после поена Јанковића наставио је да вуче Бурж са још два поена.

11:11 Партизан не посустаје, погоцима Милер-Мекинтајера и Загорца лако стиже до поена из транзиције, али се у редовима француског клуба разиграо Омић са четири поена.

9:9 Скраб погађа прву тројку за вођство Бурга. После фаула у нападу је Партизан имао посед, па је ишла акција из кретања за Радета Загорца, који лагано то решава за ново поравнање.

4:5 Одлично је Рашон отворио утакмицу, после првих поена је успео да у два наредна поседа извуче по фаул. У првом "мандату" је промашио прво, а у другом друго слободно бацање. Партизан води

2:2 Ривали су дуел отворили веома расположени у офанзиви. Томас је уписао прве поене, а одмах је истом мером одгогорио Пикок.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45