ПАРТИЗАН САВЛАДАО МЕГУ: Рашон Томас херој црно-белих, Мега "скупо продала кожу"

А. Илић

12. 12. 2020. у 21:00

КОШАРКАШИ Мега Бемакса поражени су од Партизана у дворани "Ранко Жеравица" након неизвесне завршнице 79:77

ПАРТИЗАН САВЛАДАО МЕГУ: Рашон Томас херој црно-белих, Мега скупо продала кожу

Кошаркаши Меге одлично су отворили меч, Након седам минута игре дошли су до предности 12:26. Партизан је до краја деонице успео да смањи заостатак на 11 поена.

Наставили су изабраници Владе Јовановића у истом темпу и у другој четвртини, а предност Меге је и даље расла. У једном тренутку износила је 19 разлике (24:45)

Почео је Партизан да топи предност Меге, уследио је нешто оштрији судијски критеријум који је више одговарао кошаркашима Партизана. На крају деонице црно-бели су први пут спустили на једноцифрену предност.

Права неизвесност уследила је у четвртој деоници. Заиграо је Партизан много боље. Окренуо је Партизан у након три минута игре у последњој деоници. Мега је потом успела да се врати, у завршници играло се кош за кош.

Петрушев је покушао да закуца, блокирао га је Томас, при резултату 77:77- Кренуо је Партизан у напад, црно-белима је за напад остало шест десетинки тада је Томас погодио за победу 79:77

КК Партизан - КК Мега Бемакс 79:77 (16:27, 24:23, 16:15, 23:12)

КК Партизан: Мика, Милер Мекентајер 22, Загорац, Пејџ 15, Дангубић 2, Јарамаз 5, Величковић 8, Јанковић 3, Томас 3, Трифуновић, Мозли 10.

КК Мега: Мишковић 2, Смит 8, Петрушев 23, Тепић 4, Кљајевић, Момиров Новак 10, Симоновић 14, Јовичић, Церовина 5, Казалон 3, Ланговић 2,