САША ОБРАДОВИЋ: Договор је био да се прави фаул...
ТРЕНЕР кошаркаша Црвене звезде Саша Обрадовић изјавио је да је план био да се у последњем нападу у мечу против Будућности прави фаул.
Фото архива ВН
Црвено-бели су у недељу поражени први пут у АБА лиги ове сезоне, пошто је Будућност у Београду славила 67:65 у 9. колу регионалног такмичења.
На 27 секунди пре последњег звука сирене, подгорички тим је имао напад, а "питање свих питања" псоле утакмице било је зашто Црвена звезда није правила фаул.
"Договор је био да се прави фаул. Тачан план је гласио, замка, да пробамо да украдемо лопту, па ако то не успемо, једном, два пута, да онда правимо фаул. На крају, нико га није направио. У сваком случају, информација са клупе је била јасна и прецизна", рекао је Обрадовић за Спортски журнал.
Обрадовић је објаснио и зашто план није успешно реализован.
"Пад концентрације, умор... Највише ме боли што то није први пут, што се исте и сличне грешке понављају. Када се погледа колико смо утакмица изгубили у последња два, три минута, то доноси додатну фрустрацију. А, тактички смо мењали, прилагођавали се...", навео је Обрадовић.
Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку
ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ "ТРЕНЕРСКИ ПОСАО": Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!
ОД доласка некадашњег "војника" Сер Алекса Фергусона Јунајтед игра одлично, попео се на треће место, а вечерас га очекује још један веома тежак задатак јер гостује на "Виталитију" где ће га дочекати разиграни Борнмут (21.00).
20. 03. 2026. у 07:10
ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и - спортске догађаје. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" везане су за Италију. У тој земљи је окончан спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси урадили оно што Запад није могао ни да сања. А руски председник Владимир Путин је због тога и те како одушевљен, те је решио да нестварне хероје хитно одликује. Пред једним од њих је и клекнуо.
19. 03. 2026. у 19:58
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)