МЕКИНТАЈЕР ПРОМАШИО ПОБЕДУ: Звезда се коцкала, Партизан није казнио

23. 11. 2020. у 20:30 >> 23:02

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су вечерас Партизан као гости са 86:85, у осмом колу АБА лиге.

МЕКИНТАЈЕР ПРОМАШИО ПОБЕДУ:  Звезда се коцкала, Партизан није казнио

Звезда је остала на максималном учинку у регионалном такмичењу.

Партизан са по четири победе и пораза заузима пето место на табели АБА лиге.

Звезда је водила у већем делу утакмице, а Партизан је на крају имао шут за победу, али је промашио Коди Милер-Мекинтајер.

Црвено-беле је до тријумфа у "вечитом" дербију предводио Кори Волден са 13 поена, девет је постигао Џордан Лојд, а седам Марко Јагодић-Куриџа.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Рашон Томас са 14 поена.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

85:86 Тројка Загорца. Звезда има плус један и напад на 30 секунди. Рочести промашује тројку, а онда и Мекинтајер победу за Партизан.

82:86 Важни поени О Брајнт. Звезда на корак од тријумфа.

82:84 Мекинтајер са пенала доноси драму.

78:84 Има још шансе за Партизан.

76:82 О Брајант прекида серију Партизана. Лепо пролази Пејџ.

74:80 Одговарају Томас, па Мозли закуцавањем. Ипак, има још шансе да Партизан.

69:80 Лојд чини се ставља тачку на меч.

69:77 После серије промашаја на обе стране Гордић се пенала прекида негативну серију.

67:77 Звезда одржава предност. Прокоцкао је Партизан неколико шанси да се бар мало врати у меч. Чини се да му сада полако измиче. Одлилно играју црвено-бели

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

65:74 Ево га и Мекинтајер.

61:71 Јагодић Куриџа је сада икс фактор. Партизанова одбрана не постији.

59:65 Мекинтајер и Томас су вратили Партизан у живот. Игра се у серијама.

54:65 Каква рола Лојда. Био је неприметан 20 минута а онда експлозија у трећој деоници. Невероватна игра најбољег играча Звезде.

52:60 Одбране скоро да и не постоје. Игра се офанзивно. Пробудио се и Лојд. Партизан никако да ухвати прикључак.

46:56 - Тројка Томаса, већ друга за Партизан у наставку. У првом полувремену само једна

43.56 - Тројка Волдена десета Звездина

43:53 - Лојд је убацио уз фаул, а затим погодио и бацање

43:50 - Тројка Дангубића

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

40:50 Каквих 10 секунди за госте. Тројка Рочестија, па изгубељна лопта и тројка Волдена за хладан туш на крају првог полувремена.

36:41 Повезала је Звезда редове. Играју много сигурније од Партизана.

34:35 Звезда опет води после поена Давидовца. Партизан је сада стао, црно-бели се жестоко муче.

33:33 Тројке опет раде посао за Звезду. Иако се чинило да Партизан игра много боље, Хол тројком враћа потпуни егал.

31:28 Одржава предност Партизан. Томас се поиграва са одбраном Звезде

27:26 Прво вођство Партизана после поена Гордића. Звезду је стао шут за три пона и доминација црно-белих се наставља.

23:24 Партизан наставља у истом ритму и на почетку друге деонице. Нарочито пуно проблема сада прави Мозли гостима.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

19:22 Лоши минути Звезде и одличан офанзивни скок Партизана су вратили меч у егал у последњем минуту прве деонице.

11:22 Партизан се мучи да да дође до поена. Звезда то јуначки кажњава далекометним шутевима, погодио је и Волден. Само још нема поена Лојда.

7:19 Шутерска клиника Звезде. Лазић, па Роџести. Партизан нема решење за шут вечитог ривала.

5:13 Партизан у великом проблему. Мекинтајер има два пенала. Звезда иако без поена Лојда диктира ритам. Игра одлично. Тројка Лазића и Филиповски узима минуту одмора.

3:8 Томас половичан са пенала, О Брајант показује да је вечерас изузетно расположен. На другој страни Мекинтајер маши отворено тројку. Звезда је боље ушла у меч.

2:5 Прве поене на утакмице постиже Јанковић на аситенцију Мекинтајера. Одговара Куриџа после промашаја О Брајанта. Тројка Куриџе, Звезда одлично отвара меч.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45