МЕГА СЕ ПРОВУКЛА У КОПРУ: Приморска пала после продужетка, неефикасна трећа четвртина

21. 11. 2020. у 21:57

КОШАРКАШИ Меге славили су теже него што се оечкивало против Приморске - после продужетка са 71:69 у осмом колу АБА лиге.

Очекивало се да ће тим из Београда много лакше изаћи на крај против најслабије екипе у регионалном такмичењу.

Ипак, тим из Копра је одиграо одличну утакмицу и био је надомак првог тријумфа ове сезоне у АБА лиги.

Овај меч је обележила и поентерски веома лоша трећа четвртина. Укупно је постигнуто 14 поена, а тај квартал су добили изабраници Владе Јовановића са 9:5.

Приморска је након поена Луке Вончине на 58 секунди до краја утакмице водила 60:63. Ту предност није успела да задржи пошто је Миленко Тепић погодио тројку, којом је испоставило се донео продужетак свом тиму.

Гости су били бољи у додатних пет минута и успели су да сломе отпор домаћих у дворани "Бонифика".

Најефикаснији у победничком тиму био је Марко Симоновић са 15 поена и 12 скокова, пратио га је Карло Матковић са 12. На друој страни најбољи је био Лука Вончина са 22, док је Ерјон Кастрати додао 21.

Учинак Меге је сада 6-2, а словеначке екипе 0-8.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45