ХРАБРА ЗВЕЗДА ПАЛА У БЛАУГРАНИ: Лоше прво полувреме коштало црвено-беле

20. 11. 2020. у 22:54 >> 22:55

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су од Барселоне у 10. колу Евролиге 76: 65 (19:6, 20:16, 22:22, 15:21).

Пре него што уђемо у дубљу анализу треба истаћи да је Црвена звезда свој последњи меч играла пре два дана, док је екипа Барселоне била "слободна" пошто меч против Олимпијакоса нису одиграли збогг корона вируса.

Црвена звезда је лоше почела меч, имали су играчи Црвене звезде свега шест поена, док Барселона није посустајала. Већ након 10 минута имали су 13 поена предности.

Градили су каталонски кошаркаши на доброј игри из прве четвртине, те су на полувремену имали још убедљивију предност.

Знатно боља игра Звезде у другом полувремену. Покушали су изабраници Саше Обрадовића два пута да се спусте испод 12 поена. Успели су тек у последњој деоници, али за потпуни преокрет није било снаге.

Барселона - Црвена звезда  76: 65 (19:6, 20:16, 22:22, 15:21)

Барселона: Дејвис 4, Ханга 3, Болмаро 4, Смитс 4, Хуертел 2, Ориола 12, Абринес 3, Хигинс 7, Мартинез 2, Кјурик 2, Миротић 23, Калатес 10

Црвена звезда: Рочести 5, Обрајант 5, Хол 8, Волден 7, Лојд 2, Давидовац 12, Лазић, Рит 9, Добрић8, Симоновић, Јагодић-Куриџа, Тери 9.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

76:65: - Коштала је Звезду лоша игра у првом полувремену борбе за тријумф у вечерашњем дуелу.

69:62 - Тројком Рочестија вратила се Звезда у меч, а исти играч погађа и у наредном нападу. Звезда на минус 7.

68:57 - Уласком Миротића покушао је домаћин да поново уведе меч у свој ритам, али је Звезда овог пута спустила на 11 поена.

65:51 - Поново је Абринес поентирао уз фаул. Црвена звезда не успева да се спусти испод 12 поена у другом полувремену.

63:47 - Уследила је серија промашаја на обе стране. Дуго су тимови без коша, али је све мање времена за Звездин покушај преокрета. Занимљиво је да Јасикевичијус и даље нервозно виче на играче као да домаћи тим има заостатак.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

61:44 - Поново је мини серијом Барселона успела да се одвоји. Поентирали су Ханга и Дејвис, а Зведин центар Дуоп Рит маестралним закуцавањем успева да разбуди саиграче.

54:42 - Знатно боља игра Црвене звезде у наставку. Са две тројке Огњена Добрића и вишим темпом у одбрани Звезда се спустила на свега 12 поена заостатка. Јасикевичиус тражи минут одмора. Црвено-бели су у серији 12:2

48:30 - Звезда мало боља у нападу, али нема снаге да се одупре налетима противника.

48:26 - Чини се да Барселона нема намеру да стане у овом мечу. Долазе каталонци поенима Хигинса до 22 поена предности.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

39:23 - Дозволила је Звезда Хигинсу да шутира за три, убељива предност Барсе на полувремену.

36:20 - Таман када је Звезда ухватила залет охладио ју је Миротић са 2+1.

33:20 - Коначно је Звезда натерала домаћина на грешку, са друге стране тројка Волдена, а потом још једна изгубљена лопта домаћих, овог пута Калатеса.

33:17 - Погодио је Бацања за Звезду Волден, одговорио је Калатес са друге стране.

27:15 - Полако се буди Црвена звезда, али са друге стране не посустаје Барселона. ПОстигао је Давидовац пет поена за црвено-беле.

25:8 - Наставља се истим темпом на обе стране. Звезда има доста проблема у завршници напада. Док је Барселона поред добре дефанзиве показала добру игру и у нападу. Кјурик додатно увећава предност домаћина

ПРВА ЧЕТВРТИНА

19:6 - Након десет минута на семафору убедљива предност за Барселону. Мораће Обрадовић да промени приступ мечу уколико жели да извуче нешто из овог меча. Занимљиво је да Јасикевичијус и након оваквог резултата виче на своје играче.

17:6 - Болмаро по први пут доноси  Барселони двоцифрену предност у овом мечу

15:6 - Осам минута до краја прве деонице Каталонци одржавају предност од седам до девет поена. За сада у Звезди само Рит успева да пробије, уписао је четири поена, уз једно закуцавање Терија то је све што је успела Обрадовићева чета.

11:4 - Фуриозан почетак Барселоне, половичан је био Ориола са линије за слободна бацања, до сада највећа предност Каталонаца. Погодио је за Звезду Рит.

7:2 - Након две изгубљене лопте Звезде Калатес долази до лаких поена, након скока у одбрани фантастично закуцавање Терија, уписала је звезда прве поене.

5:0 - Поново је Миротић проблем за Звезду, погодио је уз фаул.

2:0 - Црвена звезда има проблема да направи позицију за шут. Прве поене је након два минута игре погодио Никола Миротић и то са линије за слободна бацања.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14