ЗВЕЗДА ОДИГРАЛА НАЈЛОШИЈИ МЕЧ У СЕЗОНИ: Сплит био близу сензације, црвено-бели преживели

15. 11. 2020. у 21:10

КОШАРКАШИ Црвене звезде су после доста потешкоћа успели да победе Сплит са 78:76 у дворани "Александар Николић" у седмом колу АБА лиге.

Сјајно је играо хрватски тим. Није се уплашио фаворизованог противника и био је на корак од великог изненађења. Ипак, црвено-бели су успели на искуство да се извуку и остану не поражени у регионалном такмичењу.

Сплит је водио током већег дела утакмице, имао је и двоцифрену предност. Колико се Звезда мучила показује податак да је повела тек након поена Тејлора Рочестија на крају треће четвртине.

Није домаћин успео да се одлепи у последњем кваратлу, чак шта више тим који са клупе предводи Ивица Скелин је био веома близу тријумфа. На минут до краја Марко Луковић је погодио тројку за плуса два за Сплит - 74:76.

У следећем нападу је два бацања реализовао Џони О'Брајант, да би потом Џордан Лојд украо лопту и лагано поентирао. Након тога је уследио фаул у нападу играча Сплита и то је било то.

Гости су имали последњни напад да ипак дођу до победе или продужетка, али Луковић није успео да погоди тројку.

Најефикаснији у победничком тиму је био Џони О'Брајант са 18 поена, док је Марко Симоновић додао 15. На другој страни Марко Луковић је меч окончао са 25 поена, пратио га је Антонио Вранковић са 21.

Звезда сада има учинак 7-0, а Сплит 3-4.