АБА ЛИГА: Дерби оправдао очекивања, Звезда славила против Меге!

25. 10. 2020. у 13:48 >> 13:59

У ОКВИРУ 4. кола АБА лиге састали су се непоражени Мега и Црвена звезда. Славили су гости у драматичној завршници 73:76

Од самог старта Звезда је успоставила контролу игре, након уводних 4:2, ушли су изабраници Саше Обрадовића у ритам, те повели са 20:6.

Уласком Петрушева који је у том периоду постигао 11 поена, Мега долази до заостатка од 17:22. Мега је ухватила резултатски прикључак, чему су кумовали и промашаји играча КК Црвена звезда, али и неке добре одбране, попут блокада Мишковића, па је прва четвртина завршена уз предност браниоца трона од 18:24.

У другој четвртини заиграљла је Звезда далеко болје у одбрани, били су гости без примлјеног коша три минута.

Поново је домаћин убацио у пету брзину, преводио их је Марко Симоновић, који је задавао доста проблема Терију у Рекету, те су домаћи успели да се спусте на минус шест.

Лојд је са линије пенала вратио девет поена предности црвено-белима. Ипак, Тепић и саиграчи из Меге су полувреме привели крају боље, примакавши се на 35:40.

Иако је Звезда, преко Лојда, тројком "отворила" друго полувреме, није дуго прошло а Мега је наставила да мучи фаворита. Након што је Илија Белошевић, због пригвора, најпре дао техничку грешку тренеру црвео-белих, потом је и искључио Сашу Обрадовића.

Казалону је суђен неспортски фаул над Џорданом Лојдом, Играч домаћих га је повредио на шуту, тако да је Звездин ас морао да изађе ван игре, па није ни могао да изведе слободна бацања која је уместо њега (сва три успешно) извео Волден, за 53:55 на крају треће деонице.

Ипак, већ на почетку наредне, Мега је опет вратила предност, дошавши до 58:55 уз бацања Симоновића и кош расположеног Тепића из окрета, али ни 60:57 није обесхрабрило њене супарнике. Лојд је стиснуо зубе и, поред бола у скочном зглобу, решио да игра, а управо су продор Хола, а онда и њега, донели Звезди 60:61 на пет и по минута до краја.

У наставку се играло кош за кош. Ниједан тим није дозволио противнику да резултатски одмакне. На 70:72. Пробао је Хол за три, Давидовац је ухватио лопту, на пола минута до краја Звезда има четири поена предности.

На шест секунди до краја Мишковић погађа за три, те је Мега на поен заостатка. Промашио је Тепић са велике удаљености, Црвена звезда је славила 76:73.

КК Мега: Јовић, Мишковић 6, Смит 6, Петрушев 22, Тепић 8, Кљајевић, Симоновић 16, Јовичић, Церовина 11, Казалон 4.

КК Црвена звезда: Рочести 2, Хол 9, ВОлден 11, Лојд 19, Давидовац 6, Лазић, Рит 2, Добрић 3, Јагодић Куриџа 13, Симанић 2, Кузмић, Тери 9.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45