ЗВЕЗДА РАЗБИЛА БАСКОНИЈУ: Брутална партија Лојда за први тријумф црвено-белих у Евролиги

В. Прерадовић

09. 10. 2020. у 21:07 >> 22:11

ДРУГА евролигашка утакмица Црвене звезде ове сезоне и сасвим друга прича у односу на премијерну са Фенербахчеом у Истанбулу.

Да су навијачи могли да запоседну трибине хале „Александар Николић“, из прве руке би се уверили у потенцијал новог тима који је сломио шпанског шампиона, иначе тешко ломљиву екипу Басконије – 90:73.

У судару две сличне тренерске филозофије које фаворизују одбрану, резултат на „шаховској табли“ до полувремена је гласио: Обрадовић – Ивановић 1,5:1. Црвено-бели су у ретким ситуацијама кршили задата дефанзивна правила, најчешће у заграђивању свог коша (осам офанзивних скокова Баскијаца у првих 20 минута).

У нападу су разлику правили шутем за три поена (6/13 наспрам 3/14), такође и „пик“ игром Хола и Кузмића, посебно када је на терену био високи и успорени Фал. Да се лопта у појединим Звездиним поседима брже кретала, предност је могла да буде знатно већа од плус пет до одласка у свлачионицу.

У наставку се није дуго чекало на двоцифрену резултатску раздаљину. Рецепт из прве четвртине „одбрана и тројке“ функционисао је беспрекорно, као и шут Симоновића и Лојда, који су са по девет поена у том периоду оставили шпанског шампиона на минус 18.

Ивановићеве екипе никад не одустају, покушали су Баскијци да се бржом игром приближе до уласка у последњу четвртину, али је Звезда у другом евролигашком мечу у сезони изгледала као легитиман кандидат за пласман у плеј-оф. Хол је пре завршних десет минута стигао до 11 асистенција, са феноменалним читањем игре америчког плејмејкера стигли су и поени Јагодића Куриџе којима су црвено-бели умирили Баскијце.

Почетак последње деонице знатно је каснио због већ редовних техничких проблема са софтвером Евролиге, али пауза није „охладила“ руку Лојда који је са 30 поена обасјао прву Звездину победу у елитном такмичењу ове сезоне. Прилика за другу је већ у уторак, када се црвено-бели састају са Жалгирисом.

Ц. ЗВЕЗДА 90

БАСКОНИЈА 73

ХАЛА „Александар Николић“. Без гледалаца. Судије: Христодулу, Дифалах, Константиновс.

Ц. ЗВЕЗДА: Хол 7 (11 ас), Волден 9, Лојд 30 (3/8 за два, 5/8 за три), Давидовац 6, Лазић 2, Рит 3, Раданов, Добрић 3, Симоновић 16 (4/5 за три), Јагодић Куриџа 6, Симанић, Кузмић 8 (8 ск).

БАСКОНИЈА: Рајесте, Вилдоза 13, Џекири 2, Хенри 6, Седекирскис 4, Диоп 3, Фал, Питерс 9, Драгић, Гиедраитис 26, Полонара 10, Курукс.

23:16, 13:15, 29:18, 25:24

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56