УЖИВО: Партизан - Венеција, црно-бели демолирали Италијане, Томас и Милер-Мекентајер "препливали" Венецију!

А. Илић

06. 10. 2020. у 21:27 >> 22:35

КОШАРКАШИ Партизана од 20 и 30 дочекују на свом терену екипу Венеције у оквиру другог кола Еврокупа.

УЖИВО: Партизан - Венеција, црно-бели демолирали Италијане, Томас и Милер-Мекентајер препливали Венецију!

Кошаркаши Партизана демолирали су Венецију у 2. колу Еврокупа 95:73  (23:23, 19:20, 33:15, 20:15)

Црно-бели су у првом полувремену играли егал, тен ишта није наглашавало да ће овако убедљиво савладати екипу из Италије.

У трећој деоници упалио је Рашон Томас "парни ваљак" у пету брзину, те газио све испред себе, након три деонице постигао је 19 поена, од чега чак 16 у том периоду игре.

Наставио је Партизан и у четвртој истим темпом да игра. Затегла се одбрана црно-белих, а у нападу је све функционисало како је требало.

ПАРТИЗАН - ВЕНЕЦИЈА 95:73  (23:23, 19:20, 33:15, 20:15)

Дворана: Хала спортова “Ранко Жеравица”

Партизан: Мика 8, Милер-Мекентајер 18, Загорац 4, Пејџ 8, Дангубић 3, Гордић 2, Јанковић С, 5, Јарамаз 17, Томас 22, Трифуновић, Мозли 6.

Венеција: Карасин 2, Стоун 3, Брамос 8, Тонут 8, Деј 5, Де Николао, Видмар 8, Шапел 9, Мацола, Церела 8, Фоту 3, Ват 16.

95:73 - КРАЈ МЕЧА - Сигурно је Партизан привео меч крају, а преломна је била трећа четвртина коју су црно-бели добили убедљиво.

90:65 - Рашон Томас увећава предност домаћег тима. Невероватна четвртина црно-белих

88:65 Још једном је Партизан украо лопту гостима, Милер-Мекинтајер је повукао контру, а Загорац крунисао поенима. После дужег времена тројка за Венецију, убацио је Керела - 88:65. Мало је Партизан застао и у одбрани и у нападу, Мика је направио фаул у нападу, то је његов пети пенал.

82:60 Партизан је тројком Пејџа отишао на 20+, а већ у следећем нападу невероватно закуцавање Немање Дангубића, који је умало поломио обруч.

КРАЈ ЧЕТВРТИНЕ  75:58  (23:23, 19:20)

75:58 - Не стаје Партизан, уз фаул погађа Вилијам Мозли 33:15 је Партизан добио трећу деоницу.

71:56 - Коди Милер-Мекентајер долази до украдене лопте, Касарин прави неспортски фаул, те Милер-Мекентајер има три бацања. Потом је на истеку напада уз звук сирене погодио са дистанце. Треба напоменути да је Томас дошао до свог 19. поена у мечу, од тога је 16 постигао у трећој деоници!

63:54 - Клупа Венеције приморана је да тражи минут одмора. Нова тројка Рашона Томаса.

60:52 - Техничку грешку добио је Валтер Де Рафаеле, Партизан је на плус осам.

57:52 - Рашон Томас наставља да игра добро када је то најпотребније. Погодио је за два, уз фаул, већ у следећем нападу долази до свог девето поена у трећој деоници, два пута је био прецизан са линије за слободна бацања.

51:50 - Поенима Томаса, Гордића и Јарамаза Партизан је поново преокренуо.

44:47 - Украо је Џереми Шапел лопту и лако поентирао.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ 42:43 (23:23, 19:20)

42:43 - КРАЈ ЧЕТВРТИНЕ - Пропустио је Партизан прилику да се врати у вођство. Шапел је искористио непажњу играча Партизана за лаке поене. Одговорио је Ерик Мика.

37:39 - Венеција је имала пет поена, половичан је био Фоту са линије за слободна бацања, одговорио је Јарамаз поенима уз фаул.

32:33- Вот и Стоун су погодили за Италијане, а Јанковић одржао корак. Потом су уследила четири напада без погодака.

23-28- Стефано Тонут је био сигуран са дистанце, прва предност гостију. Увећао ју је додатно Касарин са линије за слободна бацања.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 23:23

23:23 - КРАЈ ЧЕТВРТИНЕ - Имао је Партизан контролу игре, али је лошим шутерским издањем у завршници деонице дозволио противнику да се врати.

23:21 - Сигуран је био Никола Јанковић са линије за слободна бацања, а потом је Остин Деј направио фаул у Нападу. Дангубић је пропустио прилику да увећа предност Партизана, два пута је промашио са линије за слободна бацања.

21:21 - Сигуран је био за два Џереми Шапел, његовим поенима после дуго времена нерешено је било на семафору.

18:11 - Кошаркаши Партизана имали су дуг напад, опробао је Пејџ шут за три, до скока долази Никола Јанковић, а омалени Американац из другог покушаја погађа за три.

10:7 - Оба тима су шутерски добро ушла у меч. Половичан је био са линије Милер-Мекентајер,  Партизан на плус четири.

3:3 - Повео је Партизан поенима Томаса. Американац је био прецизан за три поена. Брамос одговара са друге стране.