ЕВРОЛИГА: Панатинаикос славио након драме у подмосковљу!

02. 10. 2020. у 21:12 >> 21:56

КОШАРКАШИ Панатинаикоса си славили на отварању нове сезоне у Евролиги, као гости савладали су екипу Химкија резултатом 76:78.

ПАО је боље отворио меч, те су након десет минута имали предност  24:17.

Руски тим је до полувремена успео да се пробуди и смањи на свега два поена заостатка.

Након полувремена препорођени су били кошаркаши Химкија. Зајцев је дириговао екипом из Подмосковља, до краја деонице имали су три поена предности.

Неизвесно је било до самог краја меча. Папапетру је у последњих десет минута био "иск фактор"

На пола минута до краја са пенала Фишер доноси пет поена гостима, Даирис Бертас брзом тројком враћа наду домаћем саставу, али су успели грчки кошаркаши да сачувају кош у завршници.

Папапетру је предводио госте са 16 поена и осам скокова, пратили су га Митоглу са 12 поена,као и Бентил са 11 поена и Бохоридис и Фостер са по 10.

Немању Недовића шут није служио, те је меч завршио са само седам поена уз четири асистенције.

Код Химкија 15 поена и седам скокова Букера, 14 је додао Даирис Бертанс, 12 је убацио Мики, двоцифрен са 11 поена и Слава Зајцев (5ас, 3ск).