ПРВО ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ: Вучевић и Орландо срушили Милвоки и повели у серији

Н. Ст.

18. 08. 2020. у 22:12

МАЛО ко је ово очекивао.

Када је објављен распоред плеј-оф утакмица изгледало је да најлакшег ривала има Милвоки, тим са најбољим скором пред доигравање. Многи стручњаци су били сложни са оценом да ће бити „чишћење“. Тако није мислио Орландо!

Предвођени маестралним Николом Вучевићем су направили прво велико изненађење – 122:110.

Већ после прве деонице је екипа у чијем граду се наставила лига имала двоцифрену предност (33:23) и са истом разликом су отишли на паузу (62:52). Очекивало се да ће Јанис Адетокумбо и екипа да заиграју знатно боље у наставку и управо то се и догодило.

После мање од четири минута игре у наставку су пришли на „-1“ (69:68). „Меџик“ није пао под притиском. Вратили су двоцифрено вођство и са њим ушли у последњих 12 минута (92:79). Мидлтон и Лопез су вратили наду на нешто мање од осам минута пре краја (99:93), да би Теренс Рос покренуо, а Вучевић тројком поново одбио налет противника и тако угасио све наде о великом преокрету (109:95).

Најбољи у победничком тиму били су Вучевић (35, 14ск) и Рос (18, 6ск), док су се на другој страни истакли Адетокумбо (31, 17ск) и Хил (16, 5ас).