КО ЋЕ ПОДИЋИ ТРОФЕЈ: Младост Меге или искуство Црвене звезде - све је спремно за финале Купа Радивоја Кораћа

Кошаркаши Црвене звезде и Меге вечерас од 20.30 часова играју финале Купа Радивоја Кораћа.

КО ЋЕ ПОДИЋИ ТРОФЕЈ: Младост Меге или искуство Црвене звезде - све је спремно за финале Купа Радивоја Кораћа

Фото: А. Илић

Петоструки узастопни победник Купа, Звезда ће покушати да, рачунајући целокупну историју од 1959. године, освоји 15 пехар и тако се примакне рекордеру Партизану који има 16, док Мега жели други трофеј, први после 2016.

Звезда и Мега ће пети пут играти финале Купа Радивоја Кораћа, а сва претходна четири пута славили су "црвено-бели". Од 2003. године, откад такмичење носи име по легендарном кошаркашу, Звезда је освојила чак 11 пехара.

На путу до финала Звезда је у четвртфиналу савладала Борац резултатом 93:77, а затим у полуфиналу Спартак резултатом 86:69. Мега је у четвртфиналу декласирала ОКК Београд резултатом 100:79, а затим је у полуфиналу убедљиво савладала Партизан резултатом 80:58. 

Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

Хрватска и Гана одиграће један од најзанимљивијих мечева последњег кола групне фазе Светског првенства, пошто ће директан окршај у Филаделфији одлучити ко наставља, и са које позиције, такмичење из групе "Л". Афричка селекција је већ на четири бода и једном ногом је у шеснаестини финала, док "коцкасти" немају право на грешку и морају освојити бар један поен како би прошли даље.

27. 06. 2026. у 08:00

Коментари (0)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ