РЕГИОН ТУГУЈЕ! Преминула кошаркашка легенда која ће остати упамћена по једном...
ТУЖНЕ вести потресле су кошаркашки свет. Преминуо је Анте Гргуревић (51), играчка и тренерска легенда КК Сплита.
ФОТО: Депоситпхотос
Гргуревића описују као борбеног, срчаног и бескомпромисног, због чега је био миљеник публике где год да је играо.
Рођен је 13. августа 1975. године у Сплиту. Играо је на позицији центра иако је био висок "само" 197 цм.
Највећи део каријере провео је у КК Сплиту, а играо је још у Швајцарској, Италији, Словенији, Грчкој и на Кипру.
Одмах по завршетку играчке каријере 2012. године прикључио се КК Сплит као помоћни тренер.
Од 2019. године именован је за главног тренера.
Остаће упамћен по потезу из 2019. године када је на утакмици против Горице одлучио да не дозволи Мајку Кобинсу да се врати у игру након што је пре тога изгубио свест. Ставио је здравље играча испред резултата, а тада је због тога добио поштовање спортске јавности.
Препоручујемо
РАСТАНАК НАКОН СЕДАМ ГОДИНЕ: Еторе Месина напустио Олимпију из Милана
30. 06. 2026. у 12:58
ВЕЛИКИ ПОСАО САН АНТОНИЈА! Спарси продужили уговор са једним од најбољих
30. 06. 2026. у 12:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ФРАНУЦУЗИ У СТИЛУ ОТВАРАЈУ НОКАУТ ФАЗУ: Швеђани немају потребан квалитет да се носе са "триколорима"
ФРАНЦУСКА започиње нокаут фазу Светског првенства 2026 дуелом против Шведске на "Метлајф стадиону" (23.00), где ће бити одиграно и велико финале шампионата. "Триколори" су групну фазу завршили са максималним учинком и оправдали улогу једног од главних фаворита за освајање титуле, док су Швеђани до шеснаестине финала стигли као једна од осам најбољих трећепласираних селекција.
30. 06. 2026. у 06:30
"ДРАГО МИ ЈЕ ШТО ЈЕ ИРАН ИСПАО СА МУНДИЈАЛА!" Амерички секретар Малин не крије задовољство
Амерички секретар за унутрашњу безбедност Марквејн Малин изјавио је да му је драго што је репрезентација Ирана елиминисана са Светског првенства у фудбалу и да је веома сретан што су отишли.
30. 06. 2026. у 11:51
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)