"МИКА МУРИНЕН ЈЕ ЛУД"! Фински репрезентативац шокирао навијаче Партизана
КАО бомба одјекнула је вест да Мика Муринен облачи црно-бели дрес.
FOTO: FIBA.Basketball
Поред многих понуда из Европе, па чак и НБА млади Финац је изабрао Партизан и Жељка Обрадовића што је изненадило и његовог саиграча из репрезентације Сашу Салина, који је исто градио каријеру преко регионалне лиге, али у дресу Олимпије.
- Искрено, позитивно сам изненађен. Поготово ако узмемо у обзир шта га је чекало у САД, одлучио је да дође у Европу, али избором Партизана направио је добру ствар за себе. Знам каква ће школа то бити за њега, биће са великим професионалцима, плус ће крај себе имати Жељка Обрадовића. Биће то сјајна ствар за њега. Не бих рекао да је овим потезом ризиковао, али је свакако направио велики корак у каријери и много сам срећан због њега - рекао је Салин у разговору за "Моцарт спорт".
Имао је капитен Финске и занимљив савет за далеко млађег колегу.
- Рекао сам му да су Српкиње јако лепе - смеје се Салин и наставља:
- Ипак, одговорио ми је одмах да има девојку и да је срећан у вези. То такође јако поштујем код њега. Ако ћемо искрено, када ми је рекао да иде у Партизан само сам му одговорио: 'Јеб**о, сјајно'. Баш сам срећан због њега".
На питање којом речју би описао Мику, Салин је одговорио:
- Дефинитивно бих рекао "луд" (смех). Али, наравно, позитивно луд. Верујем да ће навијачи и саиграчи то брзо увидети, лично много волим његов карактер и појаву, његов ће менталитет пријати многима који га буду гледали - поручио је искусни ас.
Бонус видео: Шампиони у фокусу: Хаџи Пурићи и 300 медаља шампиона знања
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СРБИЈА - МЕКСИКО: Орлови морају боље него против Зеленортских острва
СРБИЈА гостује Мексику коме ће ово бити последња припремна за предстојећи Мундијал.
04. 06. 2026. у 22:32
И ПОЛИЦАЈЦИ ЗАПАЊЕНИ: Невероватно шта су запленили
Понекад су и припадници полиције затечени оним што пронађу.
04. 06. 2026. у 16:24
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)