"АКО ИГРАМ У ФИНАЛУ, ЈА ПОБЕЂУЈЕМ": Ергин Атаман се огласио пред утакмицу Турска - Немачка на Евробаскету
СЕЛЕКТОР кошаркашке репрезентације Турске Ергин Атаман изјавио је данас пред финале Еврпског првенства да поштује селекцију Немачке и додао да је његова екипа спремна да освоји титулу.
FOTO: FIBA.Basketball
Кошаркаши Турске играће у недељу од 20 часова у Риги против Немачке у финалу Европског првенства.
- Играли смо перфектно до сада. Верујем да смо сваку утакмици играли са истим темпом, агресивношћу и уживали у њима. За нас је свака утакмица била финале, ако изгубиш, нећеш играти сутра. Спремни смо за ново финале и спремни смо да узмемо титулу шампиона. Имамо много поштовања према Немцима, који су шампиони света и искусни су много. Неколико година играју заједно на високом нивоу. Али, ја верујем да ће моји момци бити спремни 100 одсто да изађу сутра и победе - рекао је Атаман на конференцији за медије.
Он је навео да не осећа притисак и додао верује да ни његови играчи неће имати притисак у финалној утакмици.
- Рекао сам им да сам притисак имао можда само у првом финалу Евролиге. Стално причам са помоћницима, а пет минута пре конференције, речено ми је да су сви у тиму и Савезу под огромним притиском због финала. Нажалост, репрезентација није имала добре резултате после 2001. и 2010. године. Смејао сам се са Џедијем пред конференцију, имамо искуства играња у финалу против Олимпијакоса и знамо какве атмосфере могу да буду, као и какав је стрес великог ривалства. Зато нам финале Евробаскета није стресно.
Атаман је истакао да не воли да губи финалне утакмице и додао да је спремио шаке да подигне трофеј.
- Ако играм у финалу, ја побеђујем. Сви људи, сваког дана, уче нешто. За мене је исто важи, учим сваког дана. Можда его, можда реалност, али ја сам најбољи тренер Европе у последњих 10 година. Није битно који тим водим, радим исти посао свуда, побеђивао сам и освајао - закључио је Атаман.
Подсетимо, пре финала играће се утакмица за треће место, а састаће се Грчка и Финкса. Тај дуел почиње у 16 часова.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Препоручујемо
"ИДИОТИ, ДОСТА ЈЕ"! Огласио се председник УЕФА пред меч Србије и Албаније у Лесковцу
12. 09. 2025. у 09:23
АЛБАНАЦ ОПЕТ ПРОВОЦИРА: Разбеснео Србе након елиминације, а сада наставио...
13. 09. 2025. у 13:15
КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге
После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.
13. 12. 2025. у 07:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
КРАХ - ИБРАХИМОВИЋ ОСТАЈЕ БЕЗ НОВЦА: Уложио милионе у нови бизнис - све пропало
ЗЛАТАН Ибрахимовић је започео бизнис који не иде онако како је планирано.
11. 12. 2025. у 11:24
Коментари (0)